Najnowsze artykuły
Nasi biegali w Poznaniu i Szamotułach
Udanym występem reprezentantów powiatu sępoleńskiego zakończył się tegoroczny maraton w Poznaniu i półmaraton w Szamotułach. W obu imprezach wystartował Piotr Kriese. Po raz kolejny okazało się, że gmina Więcbork jest powiatową stolicą biegów długodystansowych.
Robert Środecki
Marcin Plener z minimum na ME
Marcin Plener, oszczepnik Krajny Sępólno, do swojej bogatej kolekcji sukcesów na najważniejszych krajowych imprezach dołożył srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W Gdańsku uzyskał swój najlepszy tegoroczny rezultat.
Robert Lida
Pieniądz przysłania wszystko
W więcborskim ośrodku wczasowym ,,Tęcza”, z dala od wielkomiejskiego zgiełku wypoczywa Jerzy Kowalski - lekkoatleta, olimpijczyk z Rzymu, wielokrotny rekordzista Polski w biegu na 400 m, członek znakomitych sztafet 4x400 m m.in. ze Stanisławem Swatowskim i Andrzejem Badeńskim.
Piotr Pankanin
Sukces gimnazjalistek z gminy Więcbork
Ostatniego dnia maja br. został rozegrany w Świeciu finał Kujawsko-Pomorskiej Gimnazjady w lekkoatletyce.Bardzo dobrze zaprezentowały się w konkurencji skoku w dal gimnazjalistki z gminy Więcbork. Uczennica trzeciej klasy Gimnazjum w Sypniewie Patrycja Gołuńska wywalczyła srebrny medal, uzyskując wynik 4,99m.
Nadesłane
Marcin Plener obok wielkich mistrzów
W piątkowy wieczór na najpiękniejszym stadionie lekkoatletycznym w Polsce - stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy - odbyła się XI edycja Europejskiego festiwalu Lekkoatletycznego Enea Cup. Ozdobą mityngu był niewątpliwie bieg na 800 metrów mężczyzn z udziałem naszych mistrzów Marcina Lewandowskiego i Adama Kszczota oraz mistrza świata Mbulaeni Mulaudziego. Najlepszy wynik zawodów uzyskał jednak brytyjski trójskoczek Philips Idowu. W tak doborowym towarzystwie udanie zaprezentował się oszczepnik Krajny Sępólno Marcin Plener.
Robert Lida