Najnowsze artykuły
Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych
W sobotę w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sośnie odbyła się Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych, która była znakomitą okazją do autopromocji kandydatów biorących udział w zbliżających się wyborach samorządowych. W tym roku potrawy wielkanocne przygotowały gospodynie z Sośna, Włościborza, Śmiłowa i Orzełka oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych i mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w Suchorączku i Kamieniu.
Robert Środecki
Zwłoki w studni
W poniedziałek rano na terenie posesji w Szynwałdzie ujawniono zwłoki 69-letniej kobiety. Ciało znajdowało się w przydomowej studni. Policja prowadzi w tej sprawie czynności wyjaśniające pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tucholi.
Robert Środecki
Nie dla lasu luster
Zdecydowana większość mieszkańców Tuszkowa w gminie Sośno sprzeciwia się budowie farm fotowoltaiczych na terenie sołectwa w pobliżu gospodarstw i budynków mieszkalnych. Od kilku miesięcy wójt Sośna jest zasypywany petycjami w tej sprawie. Ostatnia wpłynęła na jego biurko w styczniu. Napisał ją nowy mieszkaniec.
Robert Środecki
Tak ma wyglądać nowy ośrodek zdrowia
Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy ośrodek zdrowia w Sośnie. Ma to być niepozorny budynek, zaspokajający potrzeby okolicznych mieszkańców i podmiotów świadczących tam usługi. W ubiegłym roku gmina pozyskała z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia. Dla małej i niezbyt bogatej gminy to ogromny krok naprzód.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Święto Trzech Króli w Wielowiczu
W sobotę w uroczystość Objawienia Pańskiego do Wielowicza przybyli Trzej Królowie. Podczas jasełek zorganizowanych na placu przy świetlicy wiejskiej pokłonili się Jezusowi. Mieszkańcy malowniczej wsi oraz okolicznych miejscowości poprzez organizację tego typu wydarzeń pielęgnują wieloletnią tradycję.
Robert Środecki
W historii tej gminy takiego budżetu jeszcze nie było
W ubiegły czwartek Rada Gminy w Sośnie jednogłośnie uchwaliła budżet gminy na 2024 rok. – W historii tej gminy takiego budżetu jeszcze nie było – powiedział tuż po głosowaniu wójt Sośna Leszek Stroiński. Dla wójta będzie to ostatni budżet, który będzie realizował, ponieważ w przyszłym roku odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Robert Środecki