Najnowsze artykuły
Regaty św. Wawrzyńca
Na Jeziorze Sępoleńskim rozegrano Regaty św. Wawrzyńca w klasie Optymist. Młodzi żeglarze rywalizowali o puchar burmistrza. Impreza ta była jednym z punktów obchodów Dni Sępólna, a jednocześnie ostatnim akcentem dla młodych żeglarzy do rywalizacji w na tym jeziorze.
Tomasz Aderjahn
Pogodę mieli iście żeglarską
Na Jeziorze Sępoleńskim kolejny raz rozegrano regaty nocy świętojańskiej o puchar burmistrza, które były jednocześnie eliminacją Pucharu Polski o współczynniku 0,5. W zawodach oprócz gospodarzy wystartowała bardzo liczna grupa zawodników Arki Gdynia, a stawkę uzupełnili żeglarze MKŻ Żnin, Yacht Klub Człuchów i Elaktryka Grudziądz. Łącznie wystartowało 28 żeglarzy w grupie B klasy Optymist i po dwóch w grupie A klasy Optymist i klasie Laser.
Tomasz Aderjahn
Regaty Nocy Świętojańskiej w Sępólnie - ZDJĘCIA
Fotorelacja z regat, które odbyły się na Jeziorze Sępoleńskim.
Tomasz Aderjahn
Kacper jedzie na igrzyska
Bratobójczy bój o start w igrzyskach olimpijskich w Londynie pomiędzy Karolem Porożyńskim i Kacprem Ziemińskim dobiegł końca. Żeglarze Sejk Pogoń Szczecin mieli trzy okazje do udowodnienia swojej wyższości. W wewnętrznej rywalizacji najlepiej wypadł Kacper, który po raz drugi będzie reprezentował Polskę na Igrzyskach Olimpijskich. O wyjątkowym pechu może mówić Karol, który po raz drugi wywalczył kwalifikację dla kraju i po raz drugi na igrzyska nie pojedzie.
Robert Środecki
Dariusz Kosecki nowym trenerem sępoleńskich żeglarzy
Dariusz Kosecki został nowym trenerem żeglarzy MLKS ,,Krajna” Sępólno. Wcześniej prowadził klub LKS Charzykowy, gdzie zaczynał swoją przygodę z żeglarstwem. Pan Dariusz odniósł wiele sukcesów w swojej dotychczasowej karierze sportowca, a teraz swoją wiedzę i doświadczenie będzie starał się przekazać swoim nowym podopiecznym. Trener zachęca wszystkie młode osoby, pełne energii i chęci, do wstąpienia w szeregi klubu. Z Dariuszem Koseckim rozmawia Przemysław Wilkowski.
Piotr Pankanin
Palma de Mallorca Karol i Kacper walczą o igrzyska
Karol Porożyński i Kacper Ziemiński, dwaj wychowankowie sępoleńskiej Krajny, rozpoczęli walkę o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Żeglarze reprezentujący barwy klubu Sejk Pogoń Szczecin stanęli do rywalizacji w regatach przedolimpijskich u wybrzeży Majorki. W silnej i wyrównanej stawce zajęli miejsca w trzeciej i piątej dziesiątce. Ich start można by uznać za udany, gdyby nie kilka wpadek, których nie udało się uniknąć.
Robert Środecki