stat4u

RSS Kategoria: Sport

Pensje samorządowców bez zmian
Najważniejsi samorządowcy szczebla gminnego i powiatowego po wyborach samorządowych nie zyskali i nie stracili ani złotówki. Wynagrodzenie wszystkich burmistrzów, wójta i starosty pozostało na niezmienionym poziomie.
Robert Środecki
Pomorska jeszcze w tym roku
Stało się. Burmistrz Więcborka ogłosił przetarg na przebudowę drogi wewnętrznej wraz z budową kanalizacji deszczowej w obrębie ulicy Pomorskiej na osiedlu Piastowskim oraz przebudowę skrzyżowania z ulicą Gdańską. Na tę inwestycję mieszkańcy osiedla czekają od kilkunastu lat. Wszystko wskazuje na to, że część Pomorskiej zostanie wykonana jeszcze w tym roku.
Robert Środecki
Wiele baśki
Gra karciana w baśkę, kiedyś wielce popularna także na naszym terenie, przeżywa renesans. Po turniejach w Runowie i Suchorączku baśkarze trafili do Wiela. W ub. sobotę w miejscowej świetlicy przywitał ich sam przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy Andrzej Brzóska z burmistrzem Leszkiem Klesińskim.
Piotr Pankanin
Nasz człowiek w Bundeslidze
Niewielu jest w naszym regionie sportowców, którzy osiągnęli w sporcie coś więcej od przeciętnego zawodnika. Pracują oni bardzo ciężko i uparcie dążą do wytyczonego celu. Jednym z takich zawodników jest sępólnianin Piotr Papierowski, który znakomicie radzi sobie w halowej odmianie piłki nożnej, czyli futsalu. Grał już w lidze Angielskiej i Lidze Mistrzów. Teraz występuje na parkietach ligi Niemieckiej, czyli popularnej Bundesligi. O tym jak się tam znalazł zapytał go Tomasz Aderjahn.
Tomasz Aderjahn
Błotny Motocross
W Więcborku na torze Plebanka w sobotę i niedzielę rozegrano V rundę eliminacji Mistrzostw Polski.
Tomasz Aderjahn
Kolarskie emocje najwyższego kalibru
Początek maja zwiastuje jedno z największych wydarzeń w kolarskim kalendarzu, a mianowicie Giro d'Italia. W tym sezonie na starcie po raz drugi w historii pokaże się polski zespół, CCC Sprandi Polkowice.
Nareszcie jest wygrana
Piłkarze Kamionki zwycięstwem nad Tarpanem Mrocza zakończyli serię wiosennych porażek. Teraz to do nich uśmiechnęło się szczęście, gdyż Tarpan w końcówce mógł jeszcze się podnieść i powalczyć. Wygrana dała również kamieńskiej drużynie troszkę spokoju, gdyż rywale niebezpiecznie się zbliżali. Teraz przewaga nad ekipami walczącymi o utrzymanie jest w miarę bezpieczna.
Tomasz Aderjahn
Świąteczne trzy punkty pojechały do Więcborka
Kolejne spotkanie derbowe w A-klasie odbyło się Kamieniu, gdzie Kamionka podejmowała więcborski Grom. Obie ekipy w rundzie wiosennej pomimo niezłej gry jeszcze nie wygrały. Chciały to uczynić właśnie w pojedynku derbowym i zrobić sobie prezent na święta. Zdecydowanie w lepszych nastrojach z boiska schodzili piłkarze Gromu, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwo.
Tomasz Aderjahn
Kolejny stół trafił do Obkasu
Turniejem mistrzów zakończył się III sezon Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego. W tym roku turniej indywidualny, wieńczący zmagania ligowe, rozegrany został w Sośnie. Po zakończeniu emocjonujących gier oficjalnie zamknięto i podsumowano sezon ligowy, a najważniejsza nagroda, czyli stół do tenisa ufundowany przez Bank Spółdzielczy, trafiła do drużyny z Obkasu. Nasza redakcja ufundowała m.in. sprzęt sportowy dla zawodników.
Tomasz Aderjahn
Porażka na zakończenie
Rundę jesienną zakończyli piłkarze Krajny porażką z Rawysem Raciąż. Kosztowało ich to spadek o jedną pozycję w ligowej tabeli, co przed rundą rewanżową nie nastraja najlepiej.
Tomasz Aderjahn