RSS Kategoria: Kamień Krajeński

Dopłaty wyborcze
W ubiegły wtorek Rada Miejska w Kamieniu zdecydowała o ponownym wprowadzeniu na terenie gminy systemu dopłat do ceny wody dla odbiorców usług komunalnych. To oznacza, że od lutego mieszkańcy Kamienia i okolic za 1 m3 zużytej wody zapłacą mniej niż do tej pory. Radna Natalia Marciniak krytykuje działania burmistrza, twierdząc, że wprowadzenie dopłat dwa miesiące przed wyborami samorządowymi jest typową kiełbasą wyborczą.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Dachowanie w Obkasie
W ostatnich tygodniach pracownicy gminnych spółek wodnych działają na zasadzie pogotowia, nieustannie walcząc z rozlewiskami na polach. Nie zawsze przyczyną ich powstawania jest nadmiar wody czy nieprawidłowo działające urządzenia melioracyjne. Czasami winę ponosi po prostu ludzka głupota.
Trzęsienie ziemi w kamieńskim DPS-ie
O Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu od kilku dni mówi się i pisze we wszystkich mediach o zasięgu ogólnopolskim. Postępowanie w sprawie nieprawidłowości, które miały mieć miejsce w placówce, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tucholi. Kontrolę placówki swoim służbom zlecił wojewoda kujawsko-pomorski, Rxzecznik Praw Dziecka i pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych. W piątek pojawił się również wniosek o utworzenie zespołu, który miałby przeprowadzić kontrolę z ramienia powiatu sępoleńskiego, który zleca Zgromadzeniu Sióstr Świętej Elżbiety prowadzenie placówki w Kamieniu. Niestety, w wielu newsowych programach informacje na ten temat sprowadzono do wykorzystywania mieszkańców Domu Pomocy Społecznej i jego pracowników do sprzątania kamieńskiej kolegiaty. To jest jednak tylko jeden z wątków tej sprawy. Być może najmniej istotny. Zupełnie nowe światło na to, co dzieje się za grubymi murami placówki, rzuciły wystąpienia radnych podczas piątkowej sesji rady powiatu.
Robert Lida, Robert Środecki
Prokurator w DPS dla dzieci
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Tucholi dotyczącym psychicznego znęcania się nad wychowankami Domu dla Dzieci w Małej Cerkwicy. Niestety, prokurator musiał wkroczyć również do Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętej Elżbiety. Kontrolę zapowiedziały również służby wojewody.
Robert Lida
Czy nowy właściciel uratuje dwór w Skarpie?
Dwór oraz przyległy do niego park ma nowego właściciela. Nabywca zabytku ma wobec niego poważne plany. Oby tak było.
Prokurator w domu dziecka
Prokuratura Rejonowa w Tucholi prowadzi postępowanie w sprawie psychicznego znęcania się jednego z pracowników Domu dla Dzieci w Małej Cerkwicy nad wychowankami.
Robert Lida
Czy pałac da się uratować?
Czy zabytkowy pałac w Radzimiu, który należał kiedyś do rodziny Seydów, może odzyskać swój dawny blask? Szanse na odnowienie obiektu są niewielkie, ponieważ remont wymaga ogromnych nakładów finansowych. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Kamieniu wiceprzewodniczący Bogdan Januszewski zaapelował do władz gminy o zainteresowanie się losem pałacu. – To ostatni moment, żeby go ratować – powiedział.
Robert Środecki
Trzej Królowie z Orzełka
W sobotę Kościół katolicki obchodził uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie nazywane świętem Trzech Króli. W tym dniu ulicami setek miast i wsi przeszły Orszaki Trzech Króli. Po raz drugi orszak przemaszerował przez Orzełek.
Robert Lida
Tołpyga z Płocicza
Pan Jacek Mosek z Płocicza miniony rok zamknął wędkarskim sukcesem. W jeziorze Tylniak złowił 30-kilogramową tołpygę. Walka z potężną rybą trwała prawie godzinę.
Robert Lida
Nowy budżet w starym roku
Ostatnią ważną decyzją podjętą przez Radę Miejską w Kamieniu w starym roku było uchwalenie budżetu gminy na 2024 rok. W opinii burmistrza Wojciecha Głomskiego jest to budżet bardzo ambitny, ponieważ na inwestycje samorząd zamierza przeznaczyć 16,5 mln zł.
Robert Środecki