Tomasz Dolny

Avatar_missing_big

Użytkownik nie dodał opisu.

Komentarze napisane przez tego użytkownika
Szanowny Panie Dyrektorze Eckert, Pani Radna Natalia Marciniak ma rację, drzewa alejowe spokojnie dozywają 300 lat. Dowodem na powyższą tezę są piękne monumentalne lipy drobnolistne w m. Lutówko rosnące właśnie przy drodze i wiele innych. Cyt:" Drzewa długowieczne, żyją do 500 lat..." - Dendrologia. Włodzimierz Seneta, Jakub Dolatowski, PWN, Warszawa 2012 r., str. 388. Pozdrawiam i proszę dbać o tę piękną Zieloną Krajnę.
Dzień dobry, Szanowna Pani Dyrektor, myślę i jestem przekonany, że są przesłanki do wzruszenia prawomocnie wydanej decyzji z uwagi na ważny interes społeczny. Z uwagi na to, że oględziny drzew na podstawie której wydano decyzję na usunięcie drzew są wykonane nierzetelnie-pomylono gatunki drzew. Stwierdzono, że na drzewach nie gniazdują ptaki, i jest to nieprawdą, ponieważ aleja stanowi korytarz miasto-zadrzewienia śródpolne i lasy i jest siedliskiem wielu ptaków, w tym chronionych prawem. Ostatecznie aleja jest dziedzictwem narodowym, pełni ważną funkcję krajobrazową i nie istnieje racjonalne uzasadnienie, żeby usuwać piękne, zdrowe drzewa alejowe w OBAWIE na zagrożenie! Wracając do mojej opinii arborystycznej uprzejmię informuję, że do wykonania wizualnego badania drzew użyłem: młotka akustycznego, sondy drucianej i lornetki. Materiał komisyjnych oględzin urzędów nie wspomina o żadnym z tych narzędzi, czyli rozumiem, że z tzw. bomy-urzędnik ma zawsze racje:) To jest Proszę Pani i Państwa patologia urzędnicza w procesie postępowania administracyjnego.
Ekspertyzy wiadomo :) Panowie od Betonu Dość!
Poproszę o badania i ekaperyzy?
Dzień dobry, tak to prawda wszystkie drzewa, sędziwe drzewa były zdrowe! Znam rejon i aleje, to piękne aleje kujaw. Sprawa zostaje nagłośniona w mediach i skierowana do instytucji zajmujących się ochroną drzew. Medialne bzdury o poszerzaniu chodnika o 50 cm. Załosne!!!
Dzień dobry, pewne działania trudno zrozumieć, tym bardziej, że: http://www.muratorplus.pl/technika/zrownowazony-rozwoj/ile-warte-sa-drzewa-w-miescie_68688.html
Do Pana Sebastian Skaja: Ocena stanu bezpieczeństwa drzewa to jedno, a wykonanie pielęgnacji to drugie. O ile o pierwszym nic nie wiadomo publicznie, to o drugim jak na obrazku. Brutalne, nieumijętne cięcia bez pozostawienia gałęzi ciągnących o odpowiedniej średnicy na wielu galęziach. Artykuł jak najbardziej uzasadniony, merytorycznie poprawny, politycznie chyba nie.
Proszę podać dane personalne "fachowca". Ciekawe jaką metodą zbadali rzeczywistą statykę drzew, VTA? http://aleje.org.pl/en/o-alejach/326-zarzadzanie-drzewostanem-sposob-na-bezpieczne-drzewa and http://www.isa-arbor.com/education/resources/educ_portal_risk_an.pdf. Proszę podać ekspertyzę, ocenę ryzyka i uzasadnienie. Dziękuję