Piłkarska liga powiatowa

Jednostronne derby gminy Sośno

Paulina Stryszyk, Robert Lida, 15 październik 2023, 17:19
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Źle się ogląda tak jednostronne pojedynki. Kiedyś derby gminy Sośno, to były jedne z najciekawszych spotkań w sezonie. Sosenka grała najpierw w 9, a potem 10-osobowym składzie, ale grała i za to należy się jej ogromny szacunek. FUKS poprzez zdobycie 3 punktów wyprzedził w tabeli ligi powiatowej dwa benjaminki - Witunie oraz Witkowo, którym nie wiedzie się najlepiej w lidze powiatowej.
Jednostronne derby gminy Sośno

fot. Robert Lida

LZS Plocicz - LZS STG Witkowo 2:0 (1:0)
Bramki: Józef Rękiewicz, Dawid Warmke

Słaby Płocicz był lepszy od jeszcze słabszego STG Witkowo. Pierwszą bramkę w 15 minucie strzałem z rzutu wolnego z 30 metrów zdobył Józek. Na drugą bramkę zziębnięci kibice czekali do 87 minuty. Dejf pognał z piłką do linii końcowej i precyzyjnie dośrodkował wprost do nabiegającego na bramkę Dawida Warmke. Goście mimo ambitnej gry nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Najlepszy na boisku był sędzia Krzysztof Dropinski.

fot. Robert Lida

fot. Robert Lida

fot. Robert Lida

fot. Robert Lida

Fuks II Wielowicz - Sosenka Sośno 10:0 (5:0)
Bramki: Karol Bronowicki 2, Jarosław Grzelka2, Szymon Dziurdzielewski, Jakub Wolski, Sławomir Szyling, Tomasz Kienast, Oliwier Kujawa

fot. Robert Lida

fot. Robert Lida

fot. Robert Lida

fot. Robert Lida


Orzeł Dabrowa - Centrum Obkas 4:0 (1:0)
Bramki: Robert Chryszczak 3, Dawid Szmagliński

Gol dla gospodarzy z Dąbrowy padł już w 4 min. gry po świetnym dośrodkowaniu M. Spirki do R. Chryszczaka, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Obkasu - K. Szmytkowskiego. W gonitwie za szybkim Spirką kontuzji nabawił się środkowy obrońca CENTRUM - Piotr Narloch. Pięć minut póżniej także na wskutek kontuzji kolana boisko opuścił Mariusz Bartczak. Przed końcem pierwszej połowy piłkarze Obkasu mieli szanse  wyrównać, lecz Wiktor Waszkiewicz wykonał fatalną jedenstkę, która minęła światło bramki. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, lecz od 45 min Orzeł znacznie przeważał na bosiku. Hat - tricka w tym spotkaniu ustrzelił R. Chryszczak, a bramkę nr 4 zdobył - Dawid Szmagliński. Obkas bez pauzującego za kartki D. Narlocha oraz nieobecnego D. Wierzchuckiego znacznie stracił na mocy.

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

 

Victoria Orzełek - Odrodzeni M.Cerkwica 7:1 (6:0)

Orzełek: Łukasz Tomasz 2, Mateusz Lewalski, Joachim Kopaniarski, Filip Kozłowski, Marcin Szreder

Cerkwica: Roman Mokienko


LZS Lutówko - Time Lubcza 3:2 (2:2)
Lutówko: Marcin Sieg, Adrian Murek, Gracjan Murek

Lubcza: Michał Borowicz, Adrian Łabuszewski

Początkowo na prowadzenie wyszedł zespół z Lutówka, lecz TIME od razu zdobył bramkę wyrównującą. Chwilę póżniej piłkarze z Lutówka ponownie wyszli na prowadzenie i ponownie KS TIME szybko zdobył bramkę wyrónującą. Gol na wagę zwycięstwa padła w sporym zamieszaniu pod bramką Lubczy w ostatniej minucie tego meczu.

HZ/Zryw Zamarte/Dąbrówka - Pogoń Witunia 8:0 (2:0)
Bramki: Tomasz Rekowski 3, Jakub Kuszaj, Wiktor Ewald, Damian Marek, Oliwier Thiede, Sebastian Jasiński

Zawodnicy z Wituni przystąpili do meczu z obcenym liderem ligi powiatowej mocno wystraszeni. Cały mecz grali mocno wycofani broniąc się przed licznymi atakami napastników  HZ-ZRYWu. W drugiej połowie zawodnicy z Wituni nie mieli już sił na dalszą obronę i worek z bramkami się rozzsypał. Piłkarze z Wituni  opuszczali Dąbrówkę ze zwieszonymi głowami. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił - Tomasz Rekwoski.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...