Więcbork

Jubileuszowy Wieczór Seniora. Odznaczenie dla „Wiadomości Krajeńskich”

Robert Lida, 09 październik 2025, 11:45
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę w Więcborku odbył się jubileuszowy XXX Wieczór Seniora. Imprezę, w której co roku uczestniczy kilkaset osób niezmiennie organizuje Zarząd Rejonowy Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Więcborku.
Jubileuszowy Wieczór Seniora. Odznaczenie dla „Wiadomości Krajeńskich”

Zofia Wałęza-Theuss i Jan Szefler

Jubileuszowy Wieczór Seniora. Odznaczenie dla „Wiadomości Krajeńskich”

Medal dla „Wiadomości Krajeńskich” odebrał Robert Lida

Więcborski „Wieczór Seniora” to największa impreza integracyjna dla seniorów organizowana na terenie powiatu sępoleńskiego. Nasi reporterzy byli na wszystkich dotychczasowych wieczorach, ale do tej pory nie mieliśmy świadomości, że było ich aż 30. Historię tej jedynej w swoim rodzaju imprezy przypomniał film zaprezentowany uczestnikom sobotniego wieczoru, którzy szczelnie wypełnili halę sportowo-widowiskową Szkoły Podstawowej nr 1 w Więcborku. Tutaj zaproszonych gości oraz seniorów witała jak zwykle pełna energii przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZERI w Więcborku Zofia Najdowska. Wśród tych, którzy przyjęli zaproszenie organizatorów, był między innymi przewodniczący zarządu głównego związku w Warszawie Zdzisław Tylicki. Byli również przedstawiciele lokalnych władz, zaprzyjaźnionych instytucji i podmiotów gospodarczych. 
– Zaczynaliśmy w wieku XX, a mamy wiek XXI. W wieku seniora 30 lat to wiele. Dzisiaj mamy uroczystość jubileuszową Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Więcborku. Jesteśmy dumni, że potrafiliśmy przez 30 lat podtrzymywać tradycję tych naszych spotkań. Nigdy nie byliśmy sami. Mieliśmy wokół siebie przyjaciół, kolegów, sympatyków i darczyńców, na których zawsze mogliśmy liczyć. Stąd dzisiaj skierujemy wiele podziękowań dla ludzi i instytucji nam przyjaznych – mówiła Zofia Najdowska.
Rzeczywiście gratulacji i podziękowań było bardzo dużo. Zarówno dla organizatorów wieczorów, jak i od organizatorów. Z kolei szef związku Zdzisław Tylicki przywiózł z Warszawy wyróżnienia i odznaczenia przyznane przez jego najwyższy organ, czyli Zjazd Krajowy PZERI. Tytuł honorowego członka związku przyznano Danucie Kaplar. Najwyższe odznaczenie związkowe, czyli „Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów” otrzymali: Brygida Sommerfeld, Bank Spółdzielczy w Więcborku, Nadleśnictwo Runowo oraz redakcja „Wiadomości Krajeńskich”. Czujemy się zaszczyceni i dziękujemy wnioskodawcom. Nasze łamy dla seniorów są zawsze otwarte. 
Tradycją „Wieczorów Seniora” jest przyznawanie tytułu „Seniora Roku”. Tym razem godność ta przypadła w udziale panik Zofii Wałęzie-Theuss oraz panu Janowi Szeflerowi. Do grona członków związku poprzez uroczyste wręczenie legitymacji została przyjęta pani Bożena Kaźmierczak. 
Po oficjalnych przemówieniach do sali wjechał ogromny, urodzinowy tort i rozpoczęła się biesiada dla seniorów. Na scenie zaprezentował się zespół Valya Music, a później odbyła się tradycyjna zabawa taneczna. 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
W trakcie ostatniej sesji na sali obrad pojawili się...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W ubiegłą środę na terenie posesji przy ulicy Kościuszki 3 odbyło...