Zakrzewek

Leśny butik

Robert Lida, 26 październik 2023, 12:38
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na składnicy znajdującej się przy siedzibie Leśnictwa Nowy Dwór widać długie szeregi dębowych pni. Wszystkie najwyższej jakości. Można powiedzieć, że to srebra rodowe Lasów Państwowych przeznaczone na sprzedaż w drodze tak zwanej submisji drewna cennego.
Leśny butik

Na składzie znalazło się prawie 600 dębowych pni

Leśny butik

W lesie niczym w najlepszym butiku

Według encyklopedii leśnej submisja drewna to pisemna, ofertowa licytacja. W roku poprzedzającym submisję spośród drzew przeznaczonych do wycinki wybiera się te o najwyższej jakości i posiadające cechy okleiny. Wybrane sztuki są transportowane na składnicę i dokładnie mierzone. Każda otrzymuje swój numer, na który oferenci składają propozycje cenowe. Na składnicy w Zakrzewku zgromadzono 591 kłód drewna dębowego pochodzących z leśnictw Brodnica, Golub-Dobrzyń, Gołąbki, Jamy, Osie, Miradz, Różanna, Runowo, Szubin, Lutówko, Runowo, Szubin, Woziwoda i Skwirlno. Wśród nich 94 sztuki wycięto na terenie Leśnictwa Runowo, a 15 na terenie Leśnictwa Lutówko. 
Kłody są tak wyeksponowane, aby potencjalni nabywcy mogli je dokładnie obejrzeć. Jak w ekskluzywnym butiku. Widać, że jest to surowiec najwyższej jakości: bezsęczny, bez przebarwień, bez tak zwanej bieli i bez uszkodzeń mechanicznych.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...