Piłkarska liga powiatowa

Podium z problemami

Paulina Stryszyk, 22 październik 2023, 16:43
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Na podium tabeli ligi powiatowej z kilku punktową przewagą uplasowały się trzy zespoły z gminy Kamień Krajeński: Dąbrówka/Zamarte, Orzełek oraz Dąbrowa, lecz każda z tych drużyn nie miała podczas ósmej kolejki łatwego zadania. HZ ZRYW zmagał się z Witkowem i do przerwy remisował 2 do 2, Orzełek po zaciętym meczu wygrał tylko jedną bramką przewagi z Lutówkiem, a Dąbrowa w 25 min. przegrywała 2 do 0 z Witunią.
Podium z problemami

fot. Paulina Stryszyk

LZS Lutówko - Victoria Orzełek 1:2 (1:2)
Orzełek: Paweł Buława, Filip Kozłowski
Lutówko: Gracjan Murek

Worek z bramkami otworzył się już w 3 min na korzyść wicelidera tabeli ligi powiatowej VICTORII Orzełek, lecz ich radość nie trwała długo. W 12 min. za sprawą Gracjana Murka zespół LZS Lutówko doprowadziło do remisu. Przed końcem pierwszej połowy VICTORIA zdołała jednak objąć prowadzenie w spotkaniu. Podczas drugiej odsłony gry rzutu karnego nie wykorzystali przyjezdni z Orzełka po strzale Tomasza Czapierwskiego. Po tym błędzie piłkarze z Lutówka nabrali wiatru w żagle jednak zabrakło im zdecydowanie odrobiny szczęścia. Mecz był emocjonujący oraz wyrównany.


Pogoń Witunia - Orzeł Dąbrowa 2:4 (2:1)
Dąbrowa: Robert Chryszczak 3, Miłosz Spirka
Witunia: Karol Has, samobójcza

To był z pewnością najlepszy mecz w wykonaniu drużyny POGOŃ Witunia. Pomiędzy pierwszą, a ósmą kolejką widać niesamowity progres w grze i Witunia doprowadziła dziś prawie do sensacji  w spotkaniu z ubiegłorocznym mistrzem ligi powiatowej.  LZS Orzeł Dąbrowa kompletnie nie mógł się odnależć na krókim boisku w Wituni i rozwinąć skrzydeł. Gospodarz grał bardzo dobrze i szybko objął dwubramkowe prowadzenie w meczu. Orzeł dopiero w drugiej połowie zaczął grać i gonić rozpędzony zespół z Wituni. Losy tego meczu odmienił R. Chryszczak, który po raz kolejny zdobył hat-tricka. Mecz przysporzył wiele emocji  i oba zespoły kończyły mecz w 10-siątkę. 

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk
HZ/Zryw Zamarte/Dąbrówka -LZS STG Witkowo 5:2 (2:2)
Zamarte/Dąbrówka: Błażęj Odyja 3, Damian Marek 2
Witkowo: Kacper Kubicki, Dariusz Warmke

Odrodzeni Cerkwica - LZS Płocicz 3:4 (0:2)

Płocicz: Dawid Chmarzyński, Dawid Warmke, Marek Betin 2

Cerkwica: Igor Niklewski, Krystian  Radzio 2

Od samego początku meczu ekipa z Płocicza znacznie przeważała na boisku. W 3 min. gry bramkę zdobył Dawid Chmarzyński, a 20 min póżniej trafił Dawid Warmke. Na początku drugiej połowy dwa gole zdobył Marek Betin i nikt się nie spodziewał, że w tym meczu mogą pojawić się jeszcze jakiekolwiek emocje. Zawodnicy z Cerwkicy udowodnili jednak, że potafią grać do końca i niemalże udało im się dogonić wynik. Bramkę kontakową na 4 do 3 zdobyli w dolicznym czasie gry i kto wie, gdyby ten mecz potrwał jeszcze pare minut może zdołaliby doprowadzić do remisu.

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

fot. Paulina Stryszyk

Sosenka Sośno - KS TIME Lubcza 0:10

Lubcza: Sebastian Bronowicki, Rafał Trzósło, Michał Borowicz 3, Adrian Łabuszewski 4, Patryk Hoppe

Dwubramkowa porażka ekipy z Sośna to już chyba cotygodniowa tradycja. Sosenka idzie na rekord ale w negatywny tego słowa znaczeniu, bowiem posiadają już na swoim koncie 75 bramek straconych. Ekipa Lubczy nie oszczędziła kolegów z sąsiedniej gminy i  zdeklasowała Sośno 10 do 0. Najwięcej bramek w tym spotkaniu zdobył Adrian Bajan Łabuszewski - 4, a Michał Borowicz ustrzelił hat-tricka.

CENTRUM Obkas - FUKS II Wieowicz 1:0

Obkas: Przemysław Skiba

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...