Powiat

Poloneza czas zacząć

Robert Środecki, 25 styczeń 2024, 12:55
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek jako pierwsi w powiecie poloneza podczas studniówki zatańczyli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Tegoroczni maturzyści z osobami towarzyszącymi oraz kadrą pedagogiczną bawili się w restauracji Antares w Sępólnie. Zgodnie z tradycją poloneza poprowadził dyrektor Sławomir Kulpinski z uczennicą Weroniką Paszylk.
Poloneza czas zacząć
Poloneza czas zacząć
– Spotykamy się na balu z okazji zbliżającej się matury, wieńczącym czas, który spędzacie na edukacyjnych zmaganiach w szkole. Za wami egzaminy zawodowe, stoicie tu jako ludzie dorośli, a studniówka i matura są ważnym etapem dojrzałości. Chcę wierzyć, że po egzaminach będę mógł pogratulować wam odniesionego sukcesu. Gdy patrzę dzisiaj na was, to widzę na tej sali same piękne panie, przystojnych panów, pełnych nadziei, radosnych, gotowych wejść w dorosłe życie. Drogie maturzystki i drodzy maturzyści, życzę wam, aby nigdy nie zabrakło wam odwagi zmierzyć się ze światem i ze swoimi marzeniami. Dzisiaj jest czas zabawy. Mam nadzieję, że ten bal będzie dla was niezapomnianym przeżyciem i że pozostanie na zawsze miłym wspomnieniem młodości. Wszystkim uczestnikom życzę szampańskiej zabawy do białego rana. Studniówkę w 2024 roku w więcborskim ,,Ekonomiku” uważam za otwartą – powiedział podczas inauguracji balu studniówkowego Sławomir Kulpinski, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku.
– Już tylko symboliczne sto dni dzieli nas od przystąpienia do jakże ważnego dla nas egzaminu dojrzałości. Czas mija nieubłaganie. Dokładnie pamiętamy moment, gdy przed pięcioma laty, trochę przestraszeni i niepewni, rozpoczęliśmy naukę w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Więcborku. Dziś stoimy tu jako maturzyści - poważni, ułożeni i pełni zapału. Przed nami najintensywniejsze trzy miesiące nauki. Pomimo niedogodności wynikających ze zdalnego nauczania nie straciliśmy optymizmu i wiary w nasz sukces – mówili uczniowie.
Po toaście za powodzenie na maturze uczniowie ,,Ekonomika” przystąpili do najważniejszego punktu każdej studniówki - brawurowo zatańczyli poloneza, którego poprowadził Sławomir Kulpinski oraz Weronika Paszylk. Na tegorocznym balu bawili się absolwenci dwóch klas. Wychowawcami są Ewa Tomaszewska i Leszek Fijas. Maraton balów studniówkowych w powiecie sępoleńskim dopiero się rozpoczął. W najbliższy piątek poloneza zatańczą uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Sępólnie.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...