Więcbork

Pożar na drugim piętrze

Robert Lida, 19 październik 2023, 16:03
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W środę w kamienicy przy placu Jana Pawła II w Więcborku paliło się mieszkanie. Jego lokatorka z poparzonymi dłońmi została przewieziona do szpitala.
Pożar na drugim piętrze

Akcję gaśniczą prowadzono od strony ulicy Ogrodowej

Informację o pożarze dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie otrzymał o godzinie 19.10. Wynikało z niej, że pali się w mieszkaniu, które znajduje się na drugim piętrze kamienicy przy placu Jana Pawła II. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy ratowników z OSP Więcbork, jeden zastęp oraz drabinę hydrauliczną z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sępólnie. 
– W mieszkaniu znajdowała się matka z dzieckiem. Osoby te ewakuowały się z budynku przed przyjazdem ratowników. Ogień rozprzestrzeniał się w pomieszczeniu kuchni wraz z wydzieloną kotłownią.
W całym mieszkaniu panowało bardzo duże zadymienie. Spłonęło całe wyposażenie kuchni. Przyczyną pożaru było niezachowanie ostrożności podczas rozpalania ognia w piecu. Lokatorka mieszkania sama próbowała gasić ogień i w związku z tym uległa poparzeniom. Do szpitala na obserwację przewieziono również jednego strażaka, który źle się poczuł. Straty wstępnie oszacowano na 100 tysięcy złotych – mówi mł. bryg. Robert Liss, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie.
Strażacy działania gaśnicze prowadzili od strony ulicy Ogrodowej. W budynku mieszkała tylko jedna rodzina. W internecie trwa zbiórka pieniędzy dla poszkodowanych w pożarze, o czym szerzej piszemy na stronie 9.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...