Więcbork

Skatepark otwarty na wakacje

Robert Środecki, 27 czerwiec 2024, 12:00
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę w pobliżu plaży miejskiej w Więcborku uroczyście oddano do użytku nowy skatepark. Inwestycja, której budowa pochłonęła prawie 1,5 mln zł, ma służyć młodym ludziom. Obiekt jest prezentem władz miasta dla młodzieży i uczniów okolicznych szkół, którzy dzień wcześniej rozpoczęli wakacje.
Skatepark otwarty na wakacje

Wiele widowiskowych ewolucji na rolkach zaprezentował Tomasz Kwiecień

Skatepark otwarty na wakacje

Wstęgę przecięta - skatepark otwarty

– Ponad 2 lata temu młodzi ludzie zwrócili się do mnie oraz do radnych Rady Miejskiej w Więcborku z informacją że chcieliby, aby taka infrastruktura powstała na terenie naszego miasta. Na przełomie roku 2022 i 2023 daliśmy młodym ludziom możliwość wyboru jednej z dwóch koncepcji streetparku. Ponad 80 % młodych ludzi zagłosowało za koncepcją, którą  wykonaliśmy. Udało się pozyskać środki finansowe na wybudowanie streetparku w Więcborku w kwocie 980 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Całość inwestycji kosztowała 1,448 mln zł. Wkład własny gminy wyniósł około pół miliona złotych. 25 września ubiegłego roku miałem zaszczyt podpisać umowę z wykonawcą, przedstawicielem firmy Dombud, na realizację tej inwestycji. Dzięki ich profesjonalizmowi dzisiaj możemy się cieszyć z otwarcia tej infrastruktury, miejsca, które jest przeznaczone dla młodych ludzi, ale nie tylko. Jest to miejsce w którym będziecie poprawiać swoją zdolność fizyczną i rozwijać swoje pasje – powiedział podczas uroczystego otwarcia skateparku burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. 
– Każde pieniądze wydane dla młodzieży będą procentować, bo młodzież całą energię straci tutaj. Gratuluję dobrze wydanych pieniędzy – dodał właściciel firmy Dombud z Gliwic, tej samej, która w ubiegłym roku wybudowała podobny obiekt w Sępólnie. Jedną z atrakcji przygotowanych przez organizatorów były profesjonale pokazy oraz warsztaty jazdy na rolkach, deskorolce i hulajnodze.
–  Od 25 lat jeżdżę na rolkach. Jest to mój zawód, ponieważ jestem instruktorem prowadzącym dużą szkołę. Nie byłoby to możliwe, gdyby w moim małym mieście Jarosławiu na południu Polski taki obiekt wiele lat temu nie powstał. Tam mogłem się rozwijać. Jest to piękny obiekt i bardzo dobrze wykonany – powiedział – Tomasz Kwiecień, który zaprezentował wiele widowiskowych ewolucji na rolkach. Kilka tygodni wcześniej na sesji Rady Miejskiej w Więcborku radni uchwalili regulamin funkcjonowania skateparku. Więcbork jest po Sępólnie drugą miejscowością w powiecie, która posiada tego typu obiekt.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...