Motocross. Pierwszy start WKM WIĘCBORK

Udana inauguracja sezonu

Piotr Pankanin, 21 kwiecień 2012, 22:57
W ubiegłym roku wznowił swoją działalność WKM Więcbork i już są pierwsze sukcesy. Motocrossowcy wystartowali w zawodach Mistrzostw Strefy Północno-Wschodniej. Pierwsza runda zawodów tego cyklu odbyła się w Giżycku 15 kwietnia. Wzięło w niej udział 88 zawodników z 12 klubów. Gościnnie wystartowali także Rosjanie.

Ekipa WKM Więcbork z trofeami zdobytymi w Mistrzostwach Strefy Północno-Wschodniej w Giżycku

Wśród zawodników WKM najlepszy wynik w klasie C do lat 23 osiągnął Mateusz Paczyński, który zajął I miejsce. Tuż za nim na miejscu II został sklasyfikowany Kacper Paczyński. Piotr Gierszewski startujący w tej samej klasie był V.
W klasie ,,weteran” na miejscu III uplasował się Adam Nowacki, a miejsce V przypadło Jackowi Paczyńskiemu.
Zawodnicy podjęli też rywalizację w klasie C powyżej 23 lat, zajmując kolejno miejsca: 14. Marek Malczewski, 17. Michał Migawa, 22. Michał Domeracki, 28. Marcin Dziamecki.
Dwóch zawodników tego klubu startowało także w klasie MX1. Bartosz Nowacki zajął VI miejsce, a Wojciech Stypa IX.
– Kolejna runda zawodów odbędzie się 29 kwietnia w Bartoszycach. Więcbork natomiast  będzie gościł zawodników Strefy Północno-Wschodniej na torze motocrossowym 5 sierpnia. Zawodników i kibiców zapraszamy także na nasz tor 3 czerwca na zawody o Puchar Krajny – powiedział Rafał Michalak - działacz WKM Więcbork.