Więcbork

W nowej radzie rządzą kobiety

Robert Środecki, 09 maj 2024, 10:10
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poniedziałek w Centrum Aktywności Seniora w Więcborku odbyła się I sesja rady miejskiej nowej kadencji. Najistotniejszymi punktami w porządku obrad było złożenie ślubowania przez burmistrza i radnych oraz wybór nowego prezydium rady. Przewodniczącą rady miejskiej została ponownie Anna Łańska. Jej zastępczyniami są Beata Lida i Beata Kopta.
W nowej radzie rządzą kobiety

Gratulacje burmistrzowi składa przewodnicząca rady miejskiej

W nowej radzie rządzą kobiety

Prezydium Rady Miejskiej w Więcborku tworzą kobiety

Pierwszą sesję Rady Miejskiej w Więcborku w nowej kadencji samorządu otworzyła i do momentu wyboru przewodniczącej poprowadziła najstarsza wiekiem radna Brygida Migawa z Sypniewa. Obrady rozpoczęły się od wręczenia radnym zaświadczeń o wyborze. Później wszyscy kolejno złożyli uroczyste ślubowania. Identycznej procedurze został poddany burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski, który po złożeniu ślubowania podziękował wyborcom za oddane głosy.
– Dzisiejsza sesja jest zwieńczeniem święta demokracji, czyli wyborów samorządowych, które odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Chciałbym podziękować wszystkim mieszkańcom gminy Więcbork, którzy wzięli udział w wyborach. W sposób szczególny dziękuję wszystkim, którzy oddali swój głos na mnie oraz kandydatów do Rady Miejskiej w Więcborku z komitetu wyborczego Więcbork - Nasza Gmina. To dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę pracować na rzecz mieszkańców naszej gminy trzecią kadencję. Jest to wyróżnienia, ale jednocześnie zobowiązanie do realizacji założeń programu wyborczego, który został zaproponowany naszym mieszkańcom. Kampania wyborcza była czasem licznych spotkań, rozmów z mieszkańcami. Była czasem wytężonej pracy. Bywały momenty, kiedy zmęczenie fizyczne przeplatało się ze zmęczeniem psychicznym. Zawsze wtedy wsparciem dla mnie była moja rodzina, której dziękuję za cierpliwość, motywację i wsparcie do działania. Szanowni radni, wielu z was rozpoczyna kolejną kadencję w radzie miejskiej, dla czworga z was to pierwsza kadencja. W wyborach samorządowych startowaliście z różnych komitetów. Teraz życzę wam, abyście wypełniając mandat radnego, reprezentowali nie linię polityczną partii, a zawsze interes mieszkańców. Niech w waszej działalności najważniejszym i łączącym elementem będzie gmina Więcbork i jej mieszkańcy. Dotychczasowe nasze doświadczenia pokazały, że jest to możliwe. Ufam, że obecna kadencja przejdzie do historii jako czas merytorycznych dyskusji oraz dobrej współpracy radnych z burmistrzem. Szanowni dyrektorzy i kierownicy referatów, przed nami nowe zadania i oczekiwania. Liczę i oczekuję od was kreatywności i zaangażowania. Jestem przekonany, że tak jak dotychczas wspólnie realizować będziemy stawiane przed nami zadania. Słowa te kieruję również do pracowników Urzędu Miejskiego w Więcborku. Jesteśmy zgranym zespołem. Życzę nam wszystkim, abyśmy mogli za pięć lat z dumą, uczuciem spełnienia i satysfakcją spojrzeć na miniony czas i zrealizowane działania – powiedział podczas pierwszego oficjalnego przemówienia w nowej kadencji samorządu burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. Burmistrz nakreślił kierunki rozwoju gminy na najbliższe lata. Szerzej napiszemy o tym w kolejnym wydaniu. 
Podczas inauguracyjnej sesji radni z Więcborka dokonali wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej w Więcborku. Po raz kolejny olbrzymim kredytem zaufania obdarzyli Annę Łańską, która otrzymała 13 głosów poparcia. Dwoje radnych w tajnym głosowaniu wstrzymało się od głosu. Wiceprzewodniczącymi rady miejskiej przy jednogłośnym poparciu zostały Beata Lida i Beata Kopta. W przypadku Więcborka można mówić o rządach kobiet, bowiem w nowej radzie stanowią one większość. To rzadkość w samorządach lokalnych.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...