Więcbork

XXVIII Wieczór Seniora

Robert Środecki, 12 październik 2023, 10:58
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę w Więcborku odbył się XXVIII Wieczór Seniora. Impreza, która na trwałe zapisała się w kalendarzu najważniejszych wydarzeń organizowanych na terenie gminy, była okazją do wręczenia odznaczeń, upominków i podziękowań. W tym roku zaszczytne wyróżnienie i tytuł Seniora Roku otrzymał Henryk Janowski z Sypniewa.
XXVIII Wieczór Seniora

Senior Roku w otoczeniu burmistrza Więcborka i członków PZERiI

XXVIII Wieczór Seniora

Burmistrz sprawiedliwie podzielił tort

Pierwszy, historyczny Wieczór Seniora odbył się 28 września 1996 roku w sali gimnastycznej więcborskiego „ogólniaka” z inicjatywy ówczesnego przewodniczącego rejonowego oddziału PZERiI Stanisława Januszewskiego. Zgromadził około 400 emerytów i rencistów. Impreza ciesząca się dużym zainteresowaniem odbywa się do dzisiaj. Tegoroczny Wieczór Seniora został zorganizowany w pięknie odnowionej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Więcborku. Po oficjalnym powitaniu gości organizatorzy wyświetlili film dokumentalny, w którym przypomnieli sylwetki osób, które w przeszłości otrzymywały tytuły Seniora Roku. W tym roku to zaszczytne wyróżnienie i statuetkę sowy odebrał z rąk burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego Henryk Janowski. 
– To mieszkaniec Sypniewa, który od 3 lat reprezentuje nasz oddział jako chorąży w związkowym poczcie sztandarowym. Zawsze serdeczny, koleżeński, dyspozycyjny. Z dużym oddaniem pracuje na rzecz naszego związku – powiedziała tuż przed wręczeniem nagrody Zofia Najdowska, stojąca na czele więcborskiego oddziału PZERiI. 
Wcześniej na scenie pojawili się przedstawiciele lokalnych władz i instytucji wspierających związek, którzy przewodniczącej Zofii Najdowskiej złożyli gratulacje i przekazali upominki. W sposób szczególny zabrzmiały słowa Tomasza Siekierki, dyrektora Miejsko- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który postanowił zrezygnować ze stanowiska, a Wieczór Seniora wykorzystał na pożegnanie z przyjaciółmi ze związku. 
– Po raz kolejny z dumą i radością wchodzę na tę scenę. To jest niestety mój ostatni Wieczór Seniora z państwem w roli dyrektora ośrodka pomocy społecznej. Bardzo dziękuję za te 16 lat spędzonych razem. Będę przez cały rok szukał powodu, żeby za rok tutaj się znaleźć. Myślę, że w najgorszym wypadku zostanę sponsorem tej imprezy – powiedział Tomasz Siekierka.   
Tegoroczny Wieczór Seniora miał trochę inny przebieg niż imprezy sprzed lat, ponieważ nie było medali i wyróżnień dla złotych jubilatów obchodzących 
w tym roku jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Wręczono natomiast honorowe odznaki wyróżniającym się członkom. Program artystyczny przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Więcborku oraz teatr „Bakro” z Sępólna. Po zakończeniu części oficjalnej na scenę wjechał ogromny tort ufundowany przez burmistrza Więcborka. Głównymi organizatorami udanej imprezy byli, oprócz oddziału rejonowego PZERiI, MGOPS 
w Więcborku oraz SP nr 1 w Więcborku.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...