RSS Kategoria: Newsy

Urodzeni w Płoskowie
Niecodzienna uroczystość w Płoskowie. W piątkowy wieczór odsłonięto tutaj pamiątkową tablicę zawieszoną na froncie budynku, w którym od 1928 roku mieściła się placówka medyczna z izbą porodową. Tylko w latach 1951-1958 urodziło się tutaj 407 dzieci. W piątek miejsce swojego urodzenia odwiedziło 18 z nich.
Robert Lida
Jeśli nie do paragrafów, to odwołujemy się do waszych sumień
W poniedziałkowe popołudnie odbyła się rozprawa administracyjna związana z planami budowy wielkiej farmy fotowoltaicznej na terenie Runowa. Wzięli w niej udział zainteresowani mieszkańcy oraz przedstawiciele inwestora. Spotkanie przebiegało w spokojnej i rzeczowej atmosferze. Czy uspokoiło nastroje wśród mieszkańców?
Robert Lida
Nowy wiceburmistrz w Kamieniu
W poniedziałek burmistrz Natalia Marciniak wydała zarządzenie w sprawie powołania wiceburmistrza Kamienia. Została nim Marata Husarek, pracownik Urzędu Miejskiego w Kamieniu z 20-letnim stażem. Funkcję wiceburmistrza będzie łączyła z dotychczasowymi obowiązkami inspektora ds. zamówień publicznych i gospodarki terenami.
Robert Lida
Wylądował w szpitalu
W środę na drodze wojewódzkiej 241 między Skarpą a Zalesiem doszło do wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida
O złotą siekierę nadleśniczego
Dziesięć drużyn stanęło na starcie V Turnieju Drwali w Lubczy. Wygrali Drwale z Krajny, czyli Marcin Brewka i Piotr Szostak z Wielkiego Buczka.
Mieszkańcy Sitna też nie chcą paneli
Mieszkańcy powiatu sępoleńskiego coraz częściej protestują przeciwko budowie farm fotowoltaicznych w pobliżu miejsc zamieszkania. W ubiegłym tygodniu szczegółowo opisywaliśmy przypadek mieszkańca Runowa, którego dom ma być otoczony panelami. Kolejne petycje wyrażające sprzeciw regularnie trafiają na biurka burmistrzów i wójta.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Anioły i Iskierki
W piątek podczas obrad sesji Rady Powiatu Sępoleńskiego wręczono nagrody starosty sępoleńskiego „Krajeński Anioł” oraz „Krajeńska Iskierka”. Przyznano łącznie trzy nagrody.
Szarża na drodze
W piątkowe popołudnie na ulicy 29 Stycznia w Sypniewie dachował opel astra prowadzony przez 31-letniego mieszkańca powiatu łukowskiego (województwo lubuskie). Świadkowie twierdzą, że na ten pojazd i tego kierowcę zwrócili uwagę, gdy wcześniej łamał wszelkie możliwe przepisy na terenie Wituni. Mężczyzna wypadł z samochodu przez tylną szybę, ale skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach.
Wypadek starosty
Służbowy samochód powiatowego urzędu pracy i starostwa powiatowego brał udział w zdarzeniu drogowym na terenie powiatu tucholskiego. Na jego pokładzie oprócz kierowcy znajdował się starosta Jarosław Tadych.
Śmieci też mają swoje DNA
W lesie przy plaży w Lubczy ujawniono sporą stertę śmieci. Po ich dokładnym przejrzeniu przez pracowników urzędu miejskiego udało się wytypować ich właściciela. Teraz sprawą zajmuje się policja.