RSS Kategoria: Newsy

Waleczna Cerkwica !
Za nami już XIII kolejka piłkarskiej ligi powiatowej, a największe zaskoczenie sprawili zawodnicy FC Odrodzeni Mała Cerkwica, którzy z silnym rywalem zza miedzy grali jak równy z równym. Mecz LZS Victorii Orzełek z FUKSEM II Wielowicz został przełożony i odbędzie się w trackie majówki.
Paulina Stryszyk, Robert Lida
Niskie loty Orła
Po długiej zimowej przerwie na boiska wybiegli zawodnicy piłkarskiej ligi powiatowej powiatu sępoleńskiego. Już podczas pierwszych wiosennych zmagań doszło do bardzo ciekawych spotkań na szczycie pomiędzy: LZS Victoria Orzełek - LZS Orzeł Dąbrowa oraz HZ Zryw Zamarte Dąbrówka - LZS Płocicz.
Paulina Stryszyk
Starzejemy się
W gminie Sępólno wzrasta liczba mieszkańców w wieku poprodukcyjnym. Jest ich znacznie więcej niż wszystkich dzieci uczęszczających do żłobka, szkół i przedszkoli. To istotny problem społeczny. Na szczęście osoby starsze i samotne mogą liczyć na instytucjonalne wsparcie gminnego ośrodka pomocy społecznej. Właśnie tej tematyce była poświęcona ostatnia sesja rady miejskiej. Ostatnim akcentem obrad było podsumowanie kończącej się kadencji samorządu.
Robert Środecki
To już jest prawie koniec
To była najprawdopodobniej przedostatnia sesja Rady Miejskiej w Więcborku najdłuższej kadencji w historii samorządu. Radni spędzili ją w luźnej atmosferze, a najważniejsze osoby w gminie mogły zaprezentować się w blasku fleszy w związku z uroczystością wręczenia nagród laureatom dyktanda o „Złote Pióro Przewodniczącej Rady Miejskiej w Więcborku oraz Burmistrza Więcborka” oraz nagród „Rycerz 2023 gminy Więcbork”.
Robert Lida
Rada wspiera rolników
W ubiegłą środę Rada Miejska w Sępólnie podjęła uchwałę w sprawie podjęcia działań ze strony państwa polskiego mających na celu wsparcie rolników. Ma to związek z masowym napływem zboża i produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz rygorami Zielonego Ładu. Z rolnikami solidaryzuje się wiele samorządów, których wpływ na kreowanie polityki rolnej jest znikomy.
Robert Środecki
Podsumowali kadencję
W ubiegłą środę kamieńscy radni spotkali się po raz ostatni przed wyborami. Sesję wykorzystali na podsumowanie kadencji i składanie wzajemnych podziękowań. Burmistrz pochwalił się inwestycjami zrealizowanymi w ostatnich latach.
Robert Środecki
III TURNIEJ CHARYTATYWNY
W sobotę w hali Krajna Arena odbył się III Turniej Służb Leśnych i Kół Łowieckich w Futsalu. W sportowej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna Koła Łowieckiego nr 145 „Wieniec” z Bydgoszczy. Najważniejsze jest jednak to, że udało się zebrać pokaźną sumę na leczenie dwóch dziewczynek: Ani Zgrzeby i Klary Kucharczyk.
Robert Lida
Popełniłem to...
Na lokalnym rynku wydawniczym pojawiła się nowa pozycja – książka pt. „Pojezierze Krajeńskie” autorstwa Władysława Dobbera. Jako pierwsi z książką mogli zapoznać się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu podczas tradycyjnych czwartkowych zajęć.
Robert Lida
Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych
W sobotę w sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sośnie odbyła się Powiatowa Wystawa Stołów Wielkanocnych, która była znakomitą okazją do autopromocji kandydatów biorących udział w zbliżających się wyborach samorządowych. W tym roku potrawy wielkanocne przygotowały gospodynie z Sośna, Włościborza, Śmiłowa i Orzełka oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych i mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej w Suchorączku i Kamieniu.
Robert Środecki
Uderzył w autobus
W czwartek na drodze wojewódzkiej w Zbożu fiat ducato uderzył w tył rejsowego autobusu PKS. Kierowca dostawczaka został przewieziony do szpitala w Bydgoszczy.
Robert Lida