RSS Kategoria: Newsy

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
W czwartek w więcborskim Ośrodku Edukacji Przyrodniczej podsumowano tegoroczną edycję konkursu fotograficznego pn. „Krajeński Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Runowo w obiektywie”. Zwycięzcą został nie kto inny jak Łukasz Gwiździel.
Nowa świetlica uroczyście otwarta
W sobotę nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanej świetlicy wiejskiej w Pęperzynie połączone z piknikiem terapeutyczno-prozdrowotnym dla dzieci. Imprezę oprócz licznej grupy mieszkańców zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz z wicewojewodą Radosławem Kempinskim na czele. Ten dzień z całą pewnością zapisze się złotymi zgłoskami w najnowszej historii prężnego sołectwa.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Gmina rezygnuje z sali w Zbożu
Podjęcie decyzji o niepodwyższaniu przyszłorocznych podatków w gminie Sępólno ma daleko idące konsekwencje. Samorząd z powodu braku środków finansowych na wkład własny zamierza zrezygnować z realizacji niektórych inwestycji. Wybór padł na budowę sali sportowej przy Szkole Podstawowej w Zbożu. – To bardzo trudna decyzja, którą musimy podjąć – komentuje burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Przedsiębiorcy i rolnicy zakładają stowarzyszenie, a potem...?
Przedsiębiorcy z terenu gminy Sępólno oraz rolnicy jeszcze w tym roku chcą założyć własne stowarzyszenie. Jego cele określi statut. Jest też propozycja, aby to środowisko w wiosennych wyborach do rady miejskiej wystawiło własnych kandydatów nie tylko na radnych, ale również na burmistrza.
Najpiękniejsze ogrody, a wśród nich perełka
W piątek w Wąwelnie rozstrzygnięto gminny konkurs „Estetyka zagrody wiejskiej z elementami ekologizacji”. W tym roku komisja konkursowa oceniała aż 62 ogrody oraz gospodarstwa.
Robert Lida
Setka dzieci na turnieju badmintona
W ubiegły piątek w hali Krajna Arena w Sępólnie odbył się Gminny Turniej Badmintona zorganizowany z okazji Święta Niepodległości. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ w zawodach uczestniczyło 121 uczniów z okolicznych szkół. Rywalizowano w kilku kategoriach wiekowych.
Robert Środecki
Powitanie małych mieszkańców gminy
Kolejnych 50 małych mieszkańców gminy Sępólno zostało oficjalnie przywitanych przez władze gminy. Uroczystość odbyła się w Centrum Małego Dziecka i Rodziny. Jest to jedna z placówek, z której w przyszłości mali bohaterowie wydarzenia najprawdopodobniej będą korzystać.
Gmina Sępólno
Najpierw plany zagospodarowania
Do Urzędu Gminy w Sośnie wpłynął wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla budowy farm fotowoltaicznych na terenie Tuszkowa, które miałyby zająć łączną powierzchnię ponad 20 hektarów. Przeciwko tej inwestycji protestują mieszkańcy wsi. Jej powstanie może opóźnić decyzja o przystąpieniu gminy do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.
Robert Lida
Rada powiatu się skurczy, a powiat się wyludnia
W nowej kadencji w Radzie Powiatu Sępoleńskiego zasiądzie 15 zamiast 17 radnych. Taką decyzję podjął przed tygodniem wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Jego działania mają związek ze znacznym spadkiem liczby mieszkańców powiatu sępoleńskiego, który odnotowujemy w ostatnich latach.
Robert Środecki
Więcborskie śmieci trafią do spalarni?
Najprawdopodobniej od 1 stycznia odpady zmieszane zbierane od mieszkańców gminy Więcbork będą trafiały do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Bydgoszczy.
Robert Lida