RSS Artykuły

Czwartek 15 lutego 2024 r. Wydanie nr 7 (1665)
Woda nawet na cmentarzu
Na polach, na drogach, na skwerach, w piwnicach - wszędzie woda. Problem dopadł nawet tych, którzy udali się na wieczny spoczynek.
Komierowo stolicą województwa
W czwartek w Pałacu Komierowo obradował Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Oprócz starostów do Komierowa przyjechali najważniejsi przedstawiciele władzy rządowej i samorządowej w województwie, czyli wojewoda Michał Sztybel, marszałek Piotr Całbecki i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.
Będzie z kogo wybierać
Takiego poruszenia związanego z wyborami samorządowymi na terenie powiatu sępoleńskiego jeszcze nie było. Do wyborczej gry szeroką ławą wchodzi młodsze pokolenie, które tworzy alternatywę dla rządów „leśnych dziadków”. W wyborach 7 kwietnia na pewno będzie z kogo wybierać.
Sprawcy rozboju trafili za kraty
W piątek 2 lutego lutego w Parku Tysiąclecia w Chojnicach doszło do rozboju. Nieznani sprawcy uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia sterroryzowali i okradli młodych ludzi z telefonów i pieniędzy. Po kilku dniach policji udało się ustalić tożsamość napastników. Okazało się, że na „gościnne występy” do Chojnic wybrali się mieszkańcy powiatu sępoleńskiego. Wśród nich był jeden nieletni.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki, KPP Policji w Chojnicach
Szpital Wspólnym Dobrem ponownie wsparty
W sobotę w sali kolumnowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie odbył się XXVI Bal Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Szpital Wspólnym Dobrem”. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Więcborku.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Czwartek 8 lutego 2024 r. Wydanie nr 6 (1664)
Tak ma wyglądać nowy ośrodek zdrowia
Wiemy już, jak będzie wyglądał nowy ośrodek zdrowia w Sośnie. Ma to być niepozorny budynek, zaspokajający potrzeby okolicznych mieszkańców i podmiotów świadczących tam usługi. W ubiegłym roku gmina pozyskała z Rządowego Funduszu „Polski Ład”: Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia. Dla małej i niezbyt bogatej gminy to ogromny krok naprzód.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Dopłaty wyborcze
W ubiegły wtorek Rada Miejska w Kamieniu zdecydowała o ponownym wprowadzeniu na terenie gminy systemu dopłat do ceny wody dla odbiorców usług komunalnych. To oznacza, że od lutego mieszkańcy Kamienia i okolic za 1 m3 zużytej wody zapłacą mniej niż do tej pory. Radna Natalia Marciniak krytykuje działania burmistrza, twierdząc, że wprowadzenie dopłat dwa miesiące przed wyborami samorządowymi jest typową kiełbasą wyborczą.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Gdzie ci lekarze?
Największym problemem rodzimej służby zdrowia jest brak lekarzy i pielęgniarek. To zjawisko jest widoczne również w placówkach medycznych funkcjonujących na terenie powiatu sępoleńskiego. O działalności podmiotów medycznych na ostatniej sesji rozmawiali sępoleńscy radni.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki