Sępólno

Erasmusi z Turcji w Sępólnie

Robert Lida, 19 luty 2026, 13:14
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Od poniedziałku do piątku w Sępólnie przebywa grupa uczniów i nauczycieli z miasta Tokat w Turcji. Zaprosili ich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, która jako jedyna z gminy Sępólno bierze udział w międzynarodowym programie Erasmus +.
Erasmusi z Turcji w Sępólnie

Goście z Turcji, ich opiekunowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie oraz przedstawiciele władz gminy Sępólno

Erasmusi z Turcji w Sępólnie

Kolejny podarunek dla burmistrza Sępólna

Tokat to stolica prowincji o tej samej nazwie licząca ponad 100 tys. mieszkańców. Do Sępólna przyjechało 8 uczniów w wieku 12-13 lat oraz 2 nauczycieli. Jednym z pierwszych punktów pobytu tureckich gości było spotkanie z burmistrzem. Waldemar Stupałkowski przekazał im podstawowe informacje dotyczące gminy Sępólno oraz życzył miłego pobytu. Zaprezentowano im także film o Sępólnie. Opiekunowie grupy wręczyli burmistrzowi suweniry związane z ich miastem, w tym butelkę lokalnego wina wytwarzanego z pestek wiśni. Gospodarz Sępólna zrewanżował się w podobny sposób, aczkolwiek uznał, że lokalne wino mogłoby gościom zaszkodzić. 
W trakcie 5-dniowego pobytu w Sępólnie młodzież i jej opiekunowie na pewno nie będą się nudzić. Plan ich wycieczki jest bardzo bogaty i napięty.
– Przygotowaliśmy dla nich zajęcia w szkole. Chcemy ich między innymi nauczyć naszego narodowego tańca – poloneza. W planach jest oczywiście zwiedzanie miasta, wyjście do pizzerii, a także wycieczka do Trójmiasta, zajęcia cyfrowe i zawody sportowe w Krajna Arenie. Spotkają się również z rodzinami naszych uczniów – mówi Katarzyna Kolasa, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sępólnie.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
- Nie chodzi o koncert, chodzi o spotkanie, o bycie razem -...
W sobotnie popołudnie na placu przy Wiejskim Ośrodku Kultury w...