Sępólno

III Targi Pracy i Edukacji

Robert Lida, 15 luty 2018, 11:17
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegłą środę w hali Krajna Arena odbyły się III Targi Pracy i Edukacji. W imprezie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców: szkoły ponadpodstawowe, wyższe uczelnie, pracodawcy, firmy zajmujące się pośrednictwem pracy oraz instytucje związane z rynkiem pracy i obsługą biznesu. W ciągu czterech godzin targi odwiedziły setki osób.
III Targi Pracy i Edukacji

Stoiska przez cztery godziny odwiedziły setki osób

III Targi Pracy i Edukacji

Targowa oferta jest skierowana głównie do młodzieży

Targi to przede wszystkim miejsce spotkania tych, którzy stoją przed wyborem dalszej edukacji z oferty szkół, ale również prezentacja dorobku gospodarczego powiatu sępoleńskiego.
Na parkiecie Krajna Areny ustawiono kilkadziesiąt boksów – stoisk, w których swoją ofertę prezentowały szkoły ponadpodstawowe z naszego powiatu, ale nie tylko. Po raz pierwszy pojawiło się stoisko Technikum Kolejowego z Bydgoszczy – szkoły, która po wielu latach wraca do łask. Więcborski „Ekonomik” kusił nie tylko ulotkami informacyjnymi, ale również zapachem, serwując fasolkę po bretońsku. Sypniewska „kuźnia talentów” poszła jeszcze dalej. Na jej stoisku odbywało się lepienie pierogów na żywo. Przyszłych studentów kusiły również wyższe uczelnie. Na targi autokarami przywieziono wszystkich uczniów trzecich klas gimnazjów. Tutaj mogli w jednym miejscu poznać ofertę wszystkich szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu sępoleńskiego. Z kolei przyszli absolwenci szkół branżowych mogli zorientować się w potrzebach lokalnego rynku pracy. Kilkudziesięciu pracodawców poszukiwało pracowników. Wśród wystawców zadebiutowała firma Egerssmann, która kupiła zakład Projprzemu w Sępólnie i ma duże plany rozwojowe.
Na targach jest też miejsce dla wystawców, którzy chcą się po prostu zareklamować. Najbardziej rozpoznawalne stoisko przygotowało Biuro Podróży Novum – Travel z Więcborka montując w hali kilkumetrowej wysokości replikę wieży Eifla. Wśród odwiedzających stoisko biura, którzy wypełnili specjalne kupony, wylosowano wycieczki do Budapesztu. Nagrody ufundowane przez organizatorów rozlosowano również wśród pozostałych osób, które odwiedziły targi.
Na wielkim ekranie prezentowano filmy promocyjne przygotowane przez wystawców. W roli muzycznego ozdobnika zaprezentował się duet Martyna Cieślik – Michał Pick. Już tradycyjnie przy głównym wejściu stanęła słynna „ściana płaczu”, czyli tablica z ofertami pracy przeniesiona z korytarza Powiatowego Urzędu Pracy w Sępólnie. Zauważyliśmy, że najczęściej zatrzymywali się przy niej… nauczyciele. Targi stały się również miejscem, w którym robi się biznes. Okazją były bezpośrednie rozmowy między właścicielami poszczególnych firm, które się wystawiały.
Targi Pracy i Edukacji ciągle się rozwijają i zmieniają. W którą stronę będą ewoluwały? Trudno powiedzieć, ale wiadomo, że będą następne. Organizatorem tej imprezy jest powiat sępoleński, gmina Sępólno, Wojewódzki Urząd Pracy w Bydgoszczy oraz sępoleński Powiatowy Urząd Pracy.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...