MDD ma klucz do sukcesu
„Złoty klucz przedsiębiorczości” to nagroda starosty sępoleńskiego ustanowiona uchwałą rady powiatu we wrześniu 2014 roku. To forma promocji lokalnego biznesu i miejscowych przedsiębiorców. W ubiegłym roku statuetkę przyznano więcborskiej firmie Ronet oraz koncernowi Good Mills, właścicielowi młyna w Dużej Cerkwicy. W tym roku kapituła zdecydowała o przyznaniu tego zaszczytnego wyróżnienia firmie MDD, wnioskodawcą był burmistrz Sępólna.
Fabryka Mebli Biurowych mająca swoją siedzibę przy ulicy Koronowskiej w Sępólnie od wielu lat zajmuje czołowe miejsce wśród producentów w segmencie mebli biurowych. Wieloletnie doświadczenie rynkowe sprawia, że pracownicy firmy zdają sobie świetnie sprawę z potrzeb swoich klientów - starają się je zaspokajać, tworząc funkcjonalny produkt wpasowany w aktualne trendy. Z drugiej zaś strony sami te trendy kreują. Nagroda ,,Red Dot Design Award” za projekt lady recepcyjnej Zig-Zag, jest dowodem wysokiej jakości, innowacyjnego wzornictwa i funkcjonalności produktów marki MDD. Największą nagrodą jest jednak zaufanie klientów, którzy często wracają do MDD z nowymi projektami. Nowatorskie produkty firmy są cenione na całym świecie. Fabryka ma na swoim koncie takie realizacje jak stół konferencyjny na szczyt Rady Europejskiej czy telewizyjne studio olimpijskie w Londynie. Lady wyprodukowane przez firmę witają gości, m.in. w Miva Gallery w Malmö, w recepcji w Luwrze, jak i w Muzeum Prehistorii we Francji. Niebywałym osiągnięciem jest zaprojektowanie i stworzenie mebli dla Białego Domu.
– Projekt, który realizowaliśmy do Waszyngtonu, wyróżnia kolor frontu i dodatkowe przeloty kablowe zaprojektowane w miejscach wskazanych przez klienta. Architekci aranżujący przestrzeń w Białym Domu sami wybrali ten właśnie model z serii Valde. Był on odpowiedni w kategoriach gabarytowych. Jedyna zmiana to inny laminat, który musieliśmy zamówić pod to zlecenie u zewnętrznego dostawcy z Francji – opowiada o projekcie Sylwia Cieślik, specjalista ds. eksportu, osoba, która bezpośrednio korespondowała mailowo i rozmawiała telefonicznie z klientem, tzn. z przedstawicielem Białego Domu. – Klienci z USA są zachwyceni naszym designem, napisali dosłownie, że „kochają” nasze lady, a nowoczesne meble, według opinii naszych dealerów, stają się coraz bardziej popularne na rynku amerykańskim – wyjaśnia Sylwia Cieślik. – Czym się kierują? Skłamałabym, gdybym powiedziała, że znaczenie ma jedynie wygląd produktu. Ważna jest jakość, ale cena gra równie ważną rolę. Często klient jest ograniczony budżetem, ale zawsze staramy się znaleźć takie rozwiązanie, aby zadowolić obie strony transakcji. Istotny jest także czas realizacji, ale są projekty, na które warto poczekać dłużej, jak w powiedzeniu, że na najlepsze zawsze warto poczekać. Ponieważ wychodzimy z tego założenia na co dzień, produkujemy również meble niestandardowe, staramy się sprostać oczekiwaniom klienta, ale tylko jeśli zamyka się to w granicach naszych możliwości – dodaje.
– Stanowisko recepcyjne jest punktem wymiany informacji i z takim założeniem powinno być projektowane, dlatego przy każdym projekcie uwzględniamy takie aspekty jak komfort obsługiwanego klienta oraz osoby pracującej za ladą – mówi o ladach recepcyjnych Fabryki Mebli Biurowych MDD Małgorzata Graczyk, designer z zespołu projektowego MDD. – Odpowiednie wymiary lady zapewniają swobodną komunikację. Wysokość powinna umożliwiać wygodny dostęp dla klientów, niezależnie od wzrostu, a także dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Szerokość natomiast musi ułatwiać sprawną komunikację, nie naruszając strefy dystansu fizycznego rozmówcy. Kolejnym ważnym aspektem jest design: wykorzystane materiały, wyraziste kontrastujące kolory, forma, faktura bryły. Przykuwający oko kształt oraz odpowiednio dobrana kolorystyka w oryginalny sposób powinna nawiązywać do charakteru organizacji. Atrakcyjna i funkcjonalna recepcja buduje pozytywne pierwsze wrażenie, które jest dobrym początkiem do dalszej współpracy – dodaje.
Międzynarodowy sukces firmy i imponująca lista osiągnięć jest zasługą wielu osób. To wspólne dzieło projektantów, producentów, handlowców i osób odpowiedzialnych za marketing. – Cieszymy się, że wysiłki wszystkich naszych pracowników zostały docenione również przez czołowych architektów za oceanem. Nasze codzienne starania o wysoką jakość i nienaganny design od lat spotykają się uznaniem klientów na całym świecie, a to zamówienie po raz kolejny potwierdza klasę naszych produktów. Wieloletnie doświadczenie rynkowe sprawia, że projektanci i pracownicy firmy MDD zdają sobie sprawę z aktualnych trendów rynkowych i wysokich wymagań klientów. Czasy, kiedy można było sprzedać dosłownie wszystko, dawno już minęły, w tej chwili najważniejsze jest, żeby umieć wpisać się w wyobraźnię użytkownika i zaspokajać jego ciągle rosnące potrzeby – informuje Małgorzata Chylewska, kierownik departamentu marketingu. Nagroda „Złoty klucz przedsiębiorczości” trafiła w tym roku w godne ręce, do firmy, która od lat promuje gminę, powiat i region nie tylko w Europie ale również za oceanem.
Zaloguj się lub Zarejestruj aby dodać komentarz.