Gmina Sępólno

Pluszowy Miś ponownie dla Trójki

Robert Środecki, 18 kwiecień 2024, 11:13
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły czwartek w hali Krajna Arena w Sępólnie odbyły się Gminne Zawody Pluszowego Misia. Była to już dziesiąta edycja tej wspaniałej imprezy. Do rywalizacji przystąpili najmłodsi uczniowie szkół podstawowych. Bezdyskusyjne zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie. Bez wątpienia jest to najbardziej radosna impreza sportowa organizowana na terenie gminy.
Pluszowy Miś ponownie dla Trójki

Bezdyskusyjne zwycięstwo odnieśli uczniowie SP nr 3 w Sępólnie

Pluszowy Miś ponownie dla Trójki

Organizatorzy przygotowali kilkanaście konkurencji

D o czwartkowej rywalizacji przystąpili uczniowie klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych z gminy Sępólno. Impreza, tak jak w latach ubiegłych, cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem zarówno ze strony kibiców, jak i zawodników stających na linii startu. Na trybunach panowała gorąca, niemal euforyczna atmosfera. Organizatorzy przygotowali kilka widowiskowych konkurencji dla każdej grupy wiekowej. W klasyfikacji klas I bezkonkurencyjna była Szkoła Podstawowa w Lutowie, wyprzedzając SP nr 3 w Sępólnie oraz SP w Wiśniewie. W klasyfikacji klas II najlepsi byli uczniowie SP nr 3 w Sępólnie przed SP w Lutowie i SP w Zalesiu. W klasyfikacji klas III najlepsi okazali się uczniowie SP nr 1 w Sępólnie przed SP nr 3 w Sępólnie i SP w Lutowie. 
W klasyfikacji generalnej zdecydowane zwycięstwo odnieśli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie, którzy zgromadzili na swoim koncie 74 punkty, II miejsce zajęła SP w Lutowie – 65 pkt., III miejsce SP nr 1 w Sępólnie – 54 pkt., IV miejsce SP w Wiśniewie – 42 pkt., V miejsce SP w Zalesiu – 39 pkt., VI miejsce SP w Zbożu – 34 pkt, a VII miejsce SP w Wałdowie – 28 pkt. Hali Krajna Arena nikt nie opuszczał z pustymi rękoma. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe maskotki, a najlepsze - medale. Nagrody wręczali burmistrz, radni oraz kierownicy i dyrektorzy gminnych jednostek. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska, która miała do dyspozycji nowoczesną technologię w postaci urządzeń cyfrowych i kamer. Można pokusić się o stwierdzenie, że na zawodach pluszowego misia z powodzeniem działa system VAR, który umożliwia rozstrzygnięcie spornych kwestii. 
Głównymi organizatorami tej udanej imprezy, która co roku gromadzi setki dzieci z okolicznych szkół byli: Centrum Usług Społecznych w Sępólnie, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sępólnie oraz Gmina Sępólno i Centrum Sportu i Rekreacji. Do zobaczenia za rok.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...