Powiatówka wraca na boiska
Liga od początku istnienia była ruchem oddolnym, niesformalizowanym. Przyszedł jednak czas na uporządkowanie pewnych spraw. Wzięło je na siebie stowarzyszenie utworzone przez piłkarzy, działaczy i sympatyków popularnej ,,powiatówki”. Dziś wszystkie zespoły są zarejestrowane w gminnych radach LZS, a zawodnicy są ubezpieczeni. Wszystko jest jasne i przejrzyste.
W okresie sprawozdawczym stowarzyszenie miało 320 czynnych członków, a w rozgrywkach brało udział 14 zespołów. W trakcie sezonu decyzją zarządu wykluczono z nich za wysoce niesportowe zachowanie drużynę Strażaka Rogalin. Wszystkie posiadane środki stowarzyszenie przeznacza na funkcjonowanie ligi. Nie byłoby tych unikatowych w skali kraju rozgrywek, gdyby nie pomoc Banku Spółdzielczego w Więcborku. Swoją cegiełkę dokłada też powiat sępoleński. Niestety, jego udział w finansowaniu, w końcu powiatowej ligi systematycznie maleje. Pomagają też inni sponsorzy, których powoli, ale przybywa. Nie jest tajemnicą, że największym sponsorem są sami piłkarze. To oni ponoszą koszty dojazdu prywatnymi samochodami, kupują sobie sprzęt sportowy czy potrzebny do utrzymania boisk. Gminy wspomagają poszczególne drużyny w różnym stopniu. Na przykład Time Lubcza ma do dyspozycji ponad 3.000 złotych, a Sosenka Sośno zaledwie 260 złotych. Jak wynika ze sprawozdania przedstawionego przez prezesa Tomasza Fifielskiego, stowarzyszenie w ubiegłym roku dysponowało kwotą 18.700 złotych. Najwięcej pochłonęły koszty sędziowskie. Wystarczyło jednak także na nagrody, opłacenie biura rachunkowego no i oczywiście podatku dla Urzędu Skarbowego. W tym roku budżet stowarzyszenia będzie wynosił przynajmniej 22.000 złotych.
W trakcie rozgrywek przeprowadzono wspólnie z sołectwami trzy imprezy promocyjne: w Kawlach, Wielowiczu i Komierowie. W tym roku planuje się przynajmniej dwie takie imprezy. Członkowie stowarzyszenia uczestniczący w walnym zebraniu przyjęli sprawozdania merytoryczne oraz finansowe przedstawione przez zarząd i na wniosek komisji rewizyjnej udzielili mu absolutorium.
W drugiej części spotkania omówiono sprawy związane z rundą wiosenną rozgrywek sezonu 2011/2012. Pierwszą rundę spotkań zaplanowano na niedzielę 25 marca. Do rozgrywek przystąpi 14 drużyn. Z zerowym dorobkiem punktowym wystartuje nowa drużyna Obrol Obkas. Założycielem zespołu jest Adrian Wierzchucki, który do tej pory grał w Realu Radzim. Zespół zgłosił do rozgrywek 25 zawodników, a swoje mecze będzie rozgrywał na razie na boisku w Orzełku. Akces do ligi zgłasza też reaktywowana po latach Wisełka Włościbórz. Zarząd ligi uznał jednak, że 14 to maksymalna liczba drużyn, z których może składać się liga. Przy większej liczbie sezon jest zbyt długi i kosztowny,
a przecież zawodnicy mają swoje obowiązki zawodowe i rodzinne. Dlatego przyjęto zasadę, że nowy zespół może wystartować w rozgrywkach dopiero po zwolnieniu miejsca przez inny. Termin zgłaszania składów drużyn do rundy wiosennej mija 15 marca. Składka członkowska nadal wynosi 10 złotych na rok kalendarzowy.
Za tydzień opublikujemy terminarz rundy wiosennej. Fotoreportaż z piątkowego zebrania, a także inne informacje na temat ligi na naszej stronie www. krajna.com.pl
Zaloguj się lub Zarejestruj aby dodać komentarz.