Lubcza

Śmieci też mają swoje DNA

Robert Lida, 23 maj 2024, 10:04
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W lesie przy plaży w Lubczy ujawniono sporą stertę śmieci. Po ich dokładnym przejrzeniu przez pracowników urzędu miejskiego udało się wytypować ich właściciela. Teraz sprawą zajmuje się policja.
Śmieci też mają swoje DNA

Kierownik Fifielski wytropił właściciela śmieci

Śmieci też mają swoje DNA

Śmieci wysypane w lesie przy plaży

Śmieci znaleziono w ubiegłą środę. W sporej stercie można było znaleźć dosłownie wszystko. Wyglądało to tak, jakby ktoś opróżniał mieszkanie czy pomieszczenie gospodarcze. W czwartek na miejscu pojawił się kierownik referatu rolnictwa, ochrony środowiska i dróg więcborskiego urzędu miejskiego Tomasz Fifielski z pracownikami urzędu i niczym Sherlock Holmes rozpoczął drobiazgowe dochodzenie, które miało doprowadzić do śmieciarza z Lubczy. 
– Przejrzeliśmy wszystkie worki, jeden po drugim i znaleźliśmy dokumenty, które pozwoliły nam ustalić skąd pochodzą te śmieci. Sprawę przekazaliśmy policjantom z posterunku w Więcborku. Nasz podejrzany to mieszkaniec Pęperzyna – mówi kierownik Fifielski.
– Tego typu zachowania musimy tępić z całą stanowczością. To nie może być tak, że sprawca posprząta te śmieci i dostanie 100 złotych mandatu. Uważam, że ta osoba powinna stanąć przed sądem. Rozmawiałem na ten temat z kierownikiem posterunku i jest taka możliwość – mówi burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski.
Jak bardzo trzeba być głupim, żeby robić takie rzeczy w czasach, kiedy gmina jest zobowiązana odebrać od mieszkańców każdą ilość śmieci lub można je zawieźć na PSZOK. A może sprawca nie wnosi do gminy opłaty śmieciowej? Jeśli tak jest, to burmistrz zgodnie z prawem może nałożyć na niego opłatę za trzy lata wstecz. 
Wydawałoby się, że śmieci są bezimienne. To kolejny przykład na to, że nawet one mają swoje DNA. Niedawno pisaliśmy o tym, jak straż leśna namierzyła osobę, która zaśmiecała las w Orzełku, na podstawie paragonu z Biedronki. Tym razem sprawca też nie był zbyt przebiegły.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...