Chojnice - Sępólno

Sprawcy rozboju trafili za kraty

Robert Środecki, KPP Policji w Chojnicach, 15 luty 2024, 10:01
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W piątek 2 lutego lutego w Parku Tysiąclecia w Chojnicach doszło do rozboju. Nieznani sprawcy uzbrojeni w niebezpieczne narzędzia sterroryzowali i okradli młodych ludzi z telefonów i pieniędzy. Po kilku dniach policji udało się ustalić tożsamość napastników. Okazało się, że na „gościnne występy” do Chojnic wybrali się mieszkańcy powiatu sępoleńskiego. Wśród nich był jeden nieletni.
Sprawcy rozboju trafili za kraty

Sprawcy rozboju trafili za kraty

Nocą z piątku na sobotę (2/3 lutego) dyżurny komendy policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w Parku 1000-lecia w Chojnicach. Sprawcy, grożąc niebezpiecznym narzędziem, zażądali wydania pieniędzy i telefonów, które trzech pokrzywdzonych miało przy sobie. 
– Dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrole, które sprawdziły pobliski teren. Równolegle na miejscu również pracował przewodnik z psem tropiącym oraz policyjny technik. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz monitoring. Sprawą zajęli się również policjanci kryminalni z chojnickiej komendy, którzy ustalają szczegółowo przebieg zdarzenia oraz przesłuchują świadków – relacjonowała przebieg śledztwa Aleksandra Drobińska z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach. Po kilku dniach od zdarzenia tożsamość sprawców udało się ustalić. 
„W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych policjanci bardzo szybko ustalili, kto stoi za tym napadem i już po kilku dniach zatrzymali sprawców tego przestępstwa, którzy trafili do policyjnego aresztu. Jednym z nich okazał się 15-latek z powiatu sępoleńskiego, który w towarzystwie rodzica został przewieziony do komendy, gdzie policjanci prowadzili z nim dalsze czynności procesowe. O dalszych jego losach zdecyduje sąd rodzinny, który podejmie decyzję, czy nieletni może odpowiadać jako dorosły. Pozostali dwaj to 17-latek i 21-latek, również mieszkańcy powiatu sępoleńskiego, którzy usłyszeli zarzut rozboju. W przestępstwie uczestniczył również 20-latek, który usłyszał zarzut udzielenia pomocy w dokonaniu rozboju. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o tymczasowy areszt wobec sprawców. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 do 20 lat” – relacjonuje Komenda Powiatowa Policji w Chojnicach.
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...