Gmina Sośno

Święto Trzech Króli w Wielowiczu

Robert Środecki, 11 styczeń 2024, 09:49
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę w uroczystość Objawienia Pańskiego do Wielowicza przybyli Trzej Królowie. Podczas jasełek zorganizowanych na placu przy świetlicy wiejskiej pokłonili się Jezusowi. Mieszkańcy malowniczej wsi oraz okolicznych miejscowości poprzez organizację tego typu wydarzeń pielęgnują wieloletnią tradycję.
Święto Trzech Króli w Wielowiczu

Część trasy monarchowie pokonali bryczką

Święto Trzech Króli w Wielowiczu

Wspólne zdjęcie aktorów występujących w jasełkach

Od kilkunastu lat w święto Trzech Króli w Wielowiczu zawsze coś się dzieje. Organizowane są orszaki z udziałem mieszkańców, jasełka oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. 
Po raz XII przez wieś przeszedł Orszak Trzech Króli. Inscenizacja scen biblijnych wzbogacona była o postać czwartego króla, który pomimo natłoku obowiązków przybył prosto  z zachodniego parlamentu, aby pokłonić się Jezusowi. W postać czwartego króla udanie wcielił się Piotr Dobrzański. W organizację barwnego widowiska zaangażowali się okoliczni mieszkańcy, którzy przebrali się za anioły, pastuszków, diabła i czarownicę. Jasełka były przeplatane wspólnym śpiewaniem kolęd.  
Uwieńczeniem tegorocznego święta Trzech Króli odbywającego się w zimowej szacie był poczęstunek przygotowany przez okoliczne gospodynie. Furorę robiła pyszna herbata po wielowicku, gorąca zupa i słodkości. Zimowa aura nikogo nie odstraszyła i nie była przeszkodą do wspólnego spędzania wolnego czasu.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...