Sępólno

Trójka łączy pokolenia

Robert Środecki, 20 czerwiec 2024, 10:14
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ubiegły piątek Szkoła Podstawowa nr 3 im. mjra Henryka Sucharskiego w Sępólnie obchodziła jubileusz 60-lecia istnienia. Główne obchody z udziałem licznych gości odbyły się w gościnnych murach „Trójki”, gdzie osłonięto tablicę pamiątkową.
Trójka łączy pokolenia

Obchody zainaugurował barwny przemarsz uczniów i nauczycieli głównymi ulicami miasta

Trójka łączy pokolenia

Dyrektor Grażyna Maciaszek ze swoimi poprzednikami - Ireną Hamerlik-Jaskulską i Romanem Porożyńskim

O bchody jubileuszu szkoły za inaugurował przemarsz uczniów głównymi ulicami miasta na plac Wolności. Pod pomnikiem po krótkiej części artystycznej zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie. Później uroczystości przeniosły się do szkoły, gdzie została odsłonięta tablica upamiętniająca otwarcie szkoły. Przed „Trójką” zebrali się zaproszeni goście oraz byli i obecni pracownicy. Po przywitaniu wszystkich przybyłych dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 Grażyna Maciaszek przypomniała bogatą historię szkoły. 
– Na mocy decyzji władz miejskich i oświatowych w 1964 roku powołano Szkołę Podstawową nr 3. Siedzibą stał się budynek przy Szkolnej 1. Obowiązki dyrektora nowej placówki powierzono panu Hieronimowi Muraszce. Od 60 lat „Trójka” jest świadkiem historii pisanej przez uczniów, nauczycieli i pracowników. W związku z rosnącą liczbą absolwentów wnoszono o rozbudowę szkoły. W 1978 roku nastąpiło otwarcie nowego skrzydła, gdzie mieszczą się dodatkowe sale lekcyjne i sala gimnastyczna. Do szczególnie wzniosłego wydarzenia zaliczyć należy nadanie imienia szkole. Ta ważna uroczystość miała miejsce 26 kwietnia 1980 roku. Tego dnia nastąpiło nadanie szkole imienia i przekazanie sztandaru. W roku 2000 placówka została przekształcono w Zespół Szkół nr 3. W skład zespołu wchodziła szkoła podstawowa i gimnazjum. 3 września 2009 roku uroczyście oddano do użytku kompleks boisk sportowych Orlik. W związku z kolejną reformą oświatową nastąpiła likwidacja gimnazjów i od 1 września 2027 roku funkcjonujemy jako Szkoła Podstawowa nr 3. Szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą. Dzisiaj wyrażam uznanie i wdzięczność dla twórców naszej szkoły, dyrektorów, nauczycieli i byłych pracowników, którzy w minionych latach w niej pracowali. Jesteśmy dumni z naszych absolwentów, którzy zasiedli dzisiaj w pierwszych rzędach – powiedziała Grażyna Maciaszek. 
To właśnie goście zasiadający w pierwszych rzędach ustawili się w długiej kolejce z gratulacjami i życzeniami dla jubilatki. Uczniowie „Trójki”, byli absolwenci, a także nauczyciele przygotowali część artystyczną. Po zakończeniu części oficjalnej pojawił się tort urodzinowy ufundowany przez byłego pracownika „Trójki” Janusza Tomasa. Wieczorem w szkole bawili się absolwenci, którzy mieli okazję powspominać dawne czasy. Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 3 w Sępólnie na trwałe zapisze się w najnowszej historii placówki, która niezmiennie od wielu lat łączy pokolenia.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...