Gmina Sępólno

Uratowali mężczyznę przed samobójstwem

KPP w Sępólnie, 29 luty 2024, 10:17
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Policjanci z Sępólna otrzymali informację o mężczyźnie, który podjął dramatyczną decyzję, chcąc odebrać sobie życie. Zdecydowana reakcja funkcjonariuszy oraz szybko podjęte czynności reanimacyjne wspólnie z rodziną 27-latka pozwoliły na niedopuszczenie do tragedii. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala. Jego zdrowiu i życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
Uratowali mężczyznę przed samobójstwem

Hanna Tomasz i Zbigniew Pastwik

W piątek około godziny 20:30 do komendy policji zgłosiła się rodzina 27-letniego mieszkańca gminy Sępólno, który będąc w złym stanie emocjonalnym, wyszedł z domu, żegnając się z najbliższymi i oświadczył, że chce targnąć się na swoje życie. Dyżurny sępoleńskich policjantów zareagował natychmiast, wysyłając na miejsce policyjne patrole. Mundurowi sprawdzali możliwe miejsca, w których mógł się znajdować, i rozpytywali napotkane osoby o zaginionego. Poszukiwany mężczyzna w międzyczasie nawiązał kontakt telefoniczny z siostrą, by pożegnać się z nią, jednocześnie dodając podczas rozmowy, że widzi działania prowadzone przez policję. Funkcjonariusze, wnioskując, że desperat musi być w pobliżu, zaczęli sprawdzać teren znajdujących się nieopodal ogródków działkowych. Wówczas młodszy aspirant Zbigniew Pastwik oraz posterunkowa Hanna Tomasz pod jedną z wiat altany zauważyli mężczyznę, który usiłował odebrać sobie życie. Zareagowali natychmiast i przystąpili do udzielania mu pomocy. Po chwili do akcji ratunkowej dołączyła również rodzina zaginionego.
Z uwagi na to, że 27-latek nie dawał żadnych oznak życia, podjęto czynności resuscytacyjne, dzięki którym po chwili odzyskał oddech. Policjanci do czasu przyjazdu karetki pogotowia opiekowali się nim, cały czas kontrolując jego stan zdrowia.
Ta sytuacja miała swój szczęśliwy finał. Pamiętajmy jednak, że ludzkie życie jest najważniejsze! Jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią prosić. 
Zawsze możemy szukać pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich jak psycholog, psychiatra, Ośrodek Interwencji Kryzysowej czy Poradnia Zdrowia Psychicznego.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...