VI Turniej Zbijaka

Robert Lida, 15 maj 2016, 01:09
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W hali Krajna Arena rozegrano VI Turniej Zbijaka dla osób niepełnosprawnych zorganizowany jak zwykle przez Stowarzyszenie Dorośli – Dzieciom. W zawodach wzięło udział aż 10 drużyn reprezentujących placówki działające na rzecz osób niepełnosprawnych. Wygrał Środowiskowy Dom Samopomocy z Tucholi. Również do tej placówki pojechała nagroda specjalna ufundowana przez naszą redakcję, rower stacjonarny.
VI Turniej Zbijaka

Gospodarze z WTZ Sępólno. Fot. Robert Lida

To już szósta edycja zbijaka w Sępólnie. Jest to impreza sportowo-integracyjna, która wpisuje się zawsze w obchody Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.  Organizacja tych zawodów jest możliwa dzięki dofinansowaniu województwa kujawsko-pomorskiego, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz gminy Sępólno. Zbijak to nic innego jak popularna gra w dwa ognie. Z grubsza chodzi o to, aby przy pomocy piłki trafić w przeciwnika po drugiej strony siatki. Uczestników turnieju podzielono na dwie, 5-zespołowe grupy. Eliminacje wyłoniły czwórkę, która toczyła bój o najwyższe miejsca. W meczu o 3. miejsce WTZ Sępólno pokonał ŚDS z Więcborka 6:0. Natomiast w wielkim finale ŚDS Tuchola po zaciętym pojedynku wygrał z WTZ Mrocza 4:3. Ostateczna kolejność po rozegraniu wszystkich spotkań wygląda następująco:
1. Środowiskowy Dom Samopomocy w Tucholi
2.  Warsztat Terapii Zajęciowej w Mroczy
3. Warsztat Terapii Zajęciowej w Sępólnie
4. Środowiskowy Dom Samopomocy w Więcborku
5. Warsztat Terapii Zajęciowej w Nakle
6. Warsztat Terapii Zajęciowej w Grudziądzu
7. Dom Pomocy Społecznej w Suchorączku
8. Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci w Kamieniu
9. Warsztat Terapii Zajęciowej w Tucholi
10. Dom Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Kamieniu
Jak podkreślają opiekunowie poszczególnych drużyn, nie wynik i miejsce są tutaj najważniejsze. Najważniejsze jest to, że uczestnicy mogą na cały dzień wyrwać się ze swojego, ciasnego środowiska i pobyć z innymi niepełnosprawnymi i pełnosprawnymi. Z kolei sam sport jest najlepszą formą terapii. Zanim na boisku rozległ się pierwszy gwizdek, rozstrzygnięto konkurs na nazwę maskotki turnieju – słonicy. Od czwartku słonica ma na imię Dejzi, a ochrzcili ją tym imieniem uczestnicy WTZ-ów z Mroczy. Symboliczną szarfę z imieniem założyła słonicy dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Elżbieta Maziarz-Rudnik. Z kolei puchary, medale i nagrody rzeczowe uczestnikom turnieju wręczał burmistrz Waldemar Stupałkowski oraz dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Marek Chart. Nad sprawnym przebiegiem całodniowej imprezy czuwała oczywiście jej organizatorka Wiesława Stafiej. Nasza redakcja od samego początku patronuje temu wyjątkowemu wydarzeniu. Tym razem ufundowana przez ,,Wiadomości Krajeńskie” nagroda specjalna w drodze losowania trafiła do reprezentacji ŚDS-u w Tucholi.

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...