Sępólno

W Sępólnie będzie Lidl

Robert Środecki, 26 październik 2023, 12:35
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Dobre wiadomości dla mieszkańców Sępólna i okolic lubiących robić zakupy w Lidlu. Już niebawem jeden ze sklepów tej popularnej sieci handlowej pojawi się w Sępólnie. Market powstanie przy ulicy Koronowskiej przy drodze wylotowej w kierunku Bydgoszczy.
W Sępólnie będzie Lidl

W przyszłym roku w Sępólnie rozpocznie się budowa Lidla

Od pewnego czasu do naszej redakcji docierają sygnały na temat kolejnych sklepów wielkopowierzchniowych, które mają powstać w mieście. Ustaliliśmy ponad wszelką wątpliwość, że już niebawem w Sępólnie rozpocznie się budowa Lidla. Sklep tej sieci ma powstać przy ulicy Koronowskiej.
– Jakiś czas temu w magistracie został złożony wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla obiektu handlowego na nieruchomości zlokalizowanej przy ulicy Koronowskiej w Sępólnie. Wydaliśmy decyzję o warunkach zabudowy. W starostwie trwa procedura zmierzająca do wydania pozwolenia na budowę. Z dokumentacji nie wynika, o jaki sklep konkretnie chodzi – informuje burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski. 
O szczegóły zapytaliśmy w wydziale budownictwa starostwa powiatowego. Doniesienia o budowie Lidla potwierdził dyrektor Tomasz Bondarczyk. 
– Trwa procedura zmierzająca do wydania pozwolenia na budowę. Myślę, że nastąpi to w ciągu miesiąca. Chodzi o obiekt popularnej sieci handlowej Lidl – informuje dyrektor wydziału budownictwa w Starostwie Powiatowym w Sępólnie. 
Trudno powiedzieć, kiedy rozpocznie się budowa nowego sklepu ponieważ proces inwestycyjny musi zostać poprzedzony całą masą uzgodnień z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o budowę zjazdów z krajówki do nowego centrum handlowego. Informacja o budowie Lidla ucieszy zdecydowaną większość mieszkańców, ale na pewno zmartwi właścicieli mniejszych sklepów spożywczych toczących nierówną walkę z dużymi marketami spożywczymi. 
Lidl zarządza obecnie siecią liczącą 12 tysięcy sklepów na terenie całej Europy. Co roku w Polsce powstaje kilkanaście lub kilkadziesiąt nowych obiektów popularnej sieci. Obecnie mieszkańcy powiatu sępoleńskiego mogą wybrać się na zakupy do Lidla do Nakła, Chojnic lub Bydgoszczy. Budowa Lidla w stolicy powiatu sępoleńskiego była jedynie kwestią czasu. Do tematu będziemy wracać.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...