Gmina Sępólno

Wałdowo leje wodę najszybciej

Robert Środecki, 13 czerwiec 2024, 10:09
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W niedzielę na boisku w Piasecznie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny młodzieżowe, jedna kobieca i pięć seniorskich. W gminie Sępólno najszybciej wodę leją druhowie z Wałdowa, którzy odnieśli bezapelacyjne zwycięstwo w zawodach.
Wałdowo leje wodę najszybciej

Bezapelacyjni zwycięzcy niedzielnych zawodów - drużyna OSP Wałdowo

Wałdowo leje wodę najszybciej

Bojówka w wykonaniu drużyny młodzieżowej

Do rywalizacji drużyn młodzieżowych przystąpiły 4 zespoły: 2 z Sępólna oraz po jednym z Wałdowa i Lutowa. W ćwiczeniu bojowym I zespół OSP Sępólno nieznacznie pokonał OSP z Wałdowa. W sztafecie pożarniczej wynik był odwrotny. W klasyfikacji generalnej I miejsce zajęła MDP Sępólno I, II miejsce MDP Wałdowo, III miejsce MDP Lutowo, a IV miejsce MDP Sępólno II. 
Jedyna drużyna kobieca, która zaprezentowała się na płycie boiska, przyjechała do Piaseczna z Wałdowa. Najwięcej emocji wzbudziły zmagania męskich drużyn OSP. W obu konkurencjach zdecydowanie najlepsi byli druhowie z Wałdowa. 
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco: I miejsce OSP Wałdowo – 117,13 pkt. (sztafeta – 70,82, bojówka – 46,31), II miejsce OSP Komierowo – 138,21 pkt. (sztafeta – 82,96, bojówka – 55,25), III miejsce OSP Sępólno – 149,01 pkt. (sztafeta – 83,67, bojówka – 65,34), IV miejsce OSP Zalesie – 158,28 pkt. (sztafeta – 82,28, bojówka – 76,00), V miejsce OSP Lutowo – 240,74 pkt. (sztafeta – 91,48, bojówka 149,26). 
Ostatnia drużyna podczas ćwiczenia bojowego miała duże problemy sprzętowe. Ten fakt zdecydował o niskim miejscu w ostatecznej klasyfikacji. Najlepsze zespoły będą reprezentowały gminę Sępólno podczas zawodów powiatowyach. Wszyscy uczestnicy niedzielnych zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i puchary, a druhowie z drużyn młodzieżowych medale. W ceremonii dekoracji wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz. Już w najbliższy weekend odbędą się zawody sportowo-pożarnicze w gminie Więcbork.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...