Sępólno

Wiosna pod siatką

Robert Lida, 14 marzec 2024, 12:08
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W kalendarzu jeszcze zima, a w hali Krajna Arena zorganizowano Wiosenny Turniej Mikstów Siatkarskich o Puchar Burmistrza. Do rywalizacji przystąpiło aż 11 drużyn. Główne trofeum zostało w Sępólnie. Zdobyła je rodzinna drużyna Hesz.
Wiosna pod siatką

Drużyna Hesz Sępólno - zdobywca pucharu burmistrza

Wiosna pod siatką

Karol Sowiński - mistrz bloku

Na trzech boiskach sępoleńskiej hali zobaczyliśmy starych znajomych, ale również kilka nowych drużyn. Zgodnie z regulaminem na boisku powinny przebywać dwie kobiety. Zespoły podzielono na cztery grupy, z których do ćwierćfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Grano do dwóch zwycięskich setów, a sety do 21 punktów. Tie breki do 15 punktów. Oto sytuacja po meczach grupowych:
Grupa A
1. Hesz 4 pkt.
2. FC Po Nalewce 3pkt.
3. SBN Calato 2 pkt.
Grupa B
1. Reha Team 4 pkt.
2. Aligatory 3 pkt.
3. Found Solution 2 pkt.
Grupa C
1. Pestka Trans 2 pkt.
2. Gmina Sępólno 0 pkt.
Grupa D
1. Gardenat 4pkt.
2. Niebliczalni 3 pkt.
3. Gmina Lubicz 2 pkt.
Po rozegraniu spotkań ćwierćfinałowych poznaliśmy dwie pary półfinałowe. Tak się złożyło, że były to pary sępoleńsko-toruńskie. Hesz Sępólno wygrał z Pestka Trans Toruń 2:0 (21:18, 20:13). W drugim półfinale Reha Team Sępólno pokonał Gardenat Toruń również 2:0 (21:17, 23:21). W meczu o 3. miejsce Pestka Trans pokonali Gardenat 2;1 (22:20, 16:21, 15:13). Trzeba przyznać, że pierwszy półfinał stał na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie Hesz odrobił 5-punktową stratę i to był przełomowy moment spotkania. Spory udział w tym zwycięstwie miał Karol Sowiński, który w pojedynkę założył przeciwnikowi kilka efektownych „czap”. Z kolei liderem Reha Team był Szymon Suchomski. W drugim secie rozgrywające zespołu większość piłek wystawiały do niego. W wielkim finale oba zespoły były już mocno zmęczone. Hesz pokonał lokalnego rywala 2:0 (21:15, 23:21) i zdobył główne trofeum. 
Zwycięzcy wystąpili w składzie: Magdalena Gasperowicz, Anna Gustyn, Paulina Szliep, Julia Wiśniewska, Jakub Kiersznicki, Karol Sowiński, Krzysztof Szliep, Łukasz Szliep, Przemysław Szliep, Jacek Weltrowski. 
Decyzją organizatorów najlepszą zawodniczką turnieju została Laura Olsztyńska (Reha Team), a najlepszym zawodnikiem Karol Sowiński (Hesz).
Oto końcowa kolejność sobotniego turnieju:
1. Hesz 
2. Reha Team 
3. Pestka Trans 
4. Gardenat 
5. FC Po Nalewce 
6. Aligatory 
7. Nieobliczalni
8. Gmina Sępólno
9. Gmina Lubicz
10. SBN Calato
11. Found Solution
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...