Obkas

Dachowanie w Obkasie

Robert Lida, 08 luty 2024, 11:28
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W ostatnich tygodniach pracownicy gminnych spółek wodnych działają na zasadzie pogotowia, nieustannie walcząc z rozlewiskami na polach. Nie zawsze przyczyną ich powstawania jest nadmiar wody czy nieprawidłowo działające urządzenia melioracyjne. Czasami winę ponosi po prostu ludzka głupota.
Dachowanie w Obkasie

Opel wjechał do rowu i dachował

Zdjęcie, które zamieszczamy obok, to nie zachód słońca nad jednym z krajeńskich jezior, a potężne rozlewisko na polu w Kawlach, które powstało przy chętnie uczęszczanej ścieżce rowerowej i drodze powiatowej. Podejrzenie od razu padło na studnię melioracyjną, która wyrastała z rozlewiska. Kiedy pracownicy Gminnej Spółki Wodnej w Sępólnie dostali się do tej studni, byli mocno zdziwieni. W środku znaleźli dwa spore worki śmieci, kurtkę męską oraz plecak. To uniemożliwiało poprawną pracę studni. Po usunięciu znaleziska woda w ciągu dwóch godzin spłynęła z pola. 
Te śmieci same do studni nie wpadły. Ktoś musiał odsunąć ciężką betonową pokrywę i potem ją zasunąć. Wygląda na to, że celowo zapchano odpływy w studni melioracyjnej.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...