Powiat

Dzień Soltysa

Robert Środecki, 14 marzec 2024, 12:05
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poniedziałek 11 marca sołtysi obchodzili swoje święto. Z tej okazji przedstawiciele lokalnych władz składali im podziękowania za pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Dzień Soltysa

Sołtysi z gminy Sępólno w towarzystwie lokalnych władz

Dzień Soltysa

Sołtysi z gminy Więcbork z przedstawicielami lokalnego samorządu

W poniedziałek w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie odbyło się spotkanie władz gminy z sołtysami. Była to znakomita okazja do wręczenia im podziękowań i upominków. 
– Dzisiaj spotykamy się z okazji waszego święta. 11 marca jest dniem sołtysa obchodzonym coraz częściej. Coraz więcej samorządów ten dzień honoruje. W naszej gminie od wielu lat gościmy panie i panów sołtysów. Chciałbym w imieniu władz samorządowych podziękować za waszą dotychczasową działalność. Jesteście prawą ręką burmistrza. Życzę wam, żebyście dalej wytrwale tę funkcję pełnili. Satysfakcję niech da wam zadowolenie waszych mieszkańców – mówił burmistrz Sępólna Waldemar Stupałkowski, który wręczył wszystkim sołtysomi przewodniczącym osiedli listy gratulacyjne i upominki. 
Ukoronowaniem uroczystości był wspólny obiad oraz okolicznościowy tort. Imprezę uświetniły występy artystyczne. Sołtysom i zaproszonym gościom zaprezentowali się: Julia Wanderska, Julia Kuciapska, Olga Chmil oraz Arkadiusz Adamiak.
 
                                                                                                                                                                                                      *  *  *
 
W Więcborku spotkanie z sołtysami odbyło się w restauracji ,,Pod Koroną”.
– Dzisiaj wyjątkowe święto wyjątkowych ludzi. Ludzi, których pasja, zaangażowanie i chęć działania na rzecz mieszkańców naszych sołectw, naszych małych ojczyzn jest przedkładana nade wszystko – mówił do zebranych burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski. 
Podobnie jak w Sępólnie sołtysi otrzymali listy gratulacyjne i upominki. W sposób szczególny uhonorowano tych, którzy w tym roku obchodzą jubileusze swojej pracy. Szczególne podziękowania otrzymali: Małgorzata Fifielska – sołtys Lubczy od 25 lat, Ryszard Niepiekło – sołtys Zgniłki od 25 lat, Piotr Koselczuk – sołtys Suchorączka od 30 lat, Aleksandra Łata – sołtys Puszczy od 30 lat oraz Piotr Szyling – sołtys Zabartowa od 20 lat. 
Najdłużej urzędującym sołtysem w gminie Więcbork jest Jan Antczak z Runowa, który swoje stanowisko piastuje od 33 lat. Uroczystość ubarwił swoją obecnością Patryk Koselczuk, syn sołtysa Suchorączka, który zagrał na puzonie.
 
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...