Zalesie (gm. Sępólno)

Gugnacki oddał władzę

Robert Środecki, 16 marzec 2012, 17:02
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zdzisław Gugnacki nie jest już sołtysem Zalesia. Zastąpił go Stanisław Strużyński, który uzbierał najwięcej głosów podczas piątkowych wyborów. Mieszkańcy sołectwa uznali, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu, który należycie zadba o interesy wsi.
Gugnacki oddał władzę

Stanisława Strużyńskiego poparło 23 głosujących

Gugnacki oddał władzę

Zdzisława Gugnackiego

Era trzynastoletnich rządów Zdzisława Gugnackiego właśnie dobiegła końca. 7 lutego były już sołtys złożył pisemną rezygnację, która trafiła na biurko burmistrza Sępólna. Pokłosiem tego wydarzenia było podjęcie przez radę miejską uchwały w sprawie wyborów sołtysa Zalesia. – Sołtysem byłem przez trzy pełne kadencję. Ostatnio bardzo dużo czasu spędzam za granicą. Jeżdżę tam w celach zarobkowych. Nieobecność w kraju uniemożliwia mi dalszą pracę na rzecz sołectwa – mówi o powodach swojej rezygnacji Zdzisław Gugnacki, który niedawno przebył rozległy zawał serca. Odchodzącego sołtysa mieszkańcy żegnali kwiatami i gromkimi oklaskami. Przynajmniej część sołectwa pozytywnie ocenia efekty jego pracy. Jedynym kandydatem ubiegającym się o stanowisko sołtysa był Stanisław Strużyński. Spośród 28 osób uprawnionych do głosowania aż 23 poparło jego kandydaturę, 2 głosy były nieważne, a 3 mieszkańców sprzeciwiło się takiemu wyborowi. Zanim Stanisław Strużyński przejął od swojego poprzednika symbol władzy, czerwoną tabliczkę z napisem ,,Sołtys”, Zdzisław Gugnacki po raz ostatni przedstawił sprawozdanie finansowe za zeszły rok. – Ubiegłoroczny budżet naszego sołectwa wynosił 9185 zł. Większość tej kwoty przeznaczyliśmy na remont i bieżące utrzymanie świetlicy. Mam na myśli rachunki za prąd, zakup węgla, zakup mebli i innych akcesoriów kuchennych – powiedział podczas bardzo krótkiego wystąpienia ustępujący sołtys. Podczas zebrania mieszkańcy w sposób zdecydowany opowiedzieli się przeciwko powoływaniu straży gminnej. Nikt z przybyłych nie chciał słuchać argumentów przemawiających za jej powstaniem. Wszyscy mieli wyrobione i sprecyzowane poglądy na ten temat przed zebraniem.
Mieszkańcy większości sołectw nie chcą kolejnej służby mundurowej na ulicach. Ich stanowisko jest jasne i jednoznaczne. Muszą to wziąć pod uwagę radni, którzy niebawem po raz kolejny pochylą się nad tym problemem.
 

Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...