Kamień

Nowy wiceburmistrz w Kamieniu

Robert Lida, 06 czerwiec 2024, 09:25
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W poniedziałek burmistrz Natalia Marciniak wydała zarządzenie w sprawie powołania wiceburmistrza Kamienia. Została nim Marata Husarek, pracownik Urzędu Miejskiego w Kamieniu z 20-letnim stażem. Funkcję wiceburmistrza będzie łączyła z dotychczasowymi obowiązkami inspektora ds. zamówień publicznych i gospodarki terenami.
Nowy wiceburmistrz w Kamieniu

Kamieńskie burmistrzynie - Natalia Marciniak i Marta Husarek

Marta Husarek ukończyła studia na Wydziale Ekonomii  i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej na kierunku ekonomia w zakresie państwa i samorządu oraz studia podyplomowe na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Karierę w administracji samorządowej pani Marta zaczynała 20 lat temu od pracy w kancelarii urzędu miejskiego i prowadzenia spraw związanych z zamówieniami publicznymi. W 2012 roku wprowadzała w gminie system gospodarki odpadami komunalnymi. Od 2018 roku Marta Husarek pracuje na stanowisku do spraw gospodarki terenami oraz zamówień publicznych. Można więc powiedzieć, że zaczynała od parzenia kawy burmistrzowi, a teraz to jej będą parzyć kawę. 
– Pani burmistrz tą propozycją bardzo mnie zaskoczyła. Praca na stanowisku zastępcy burmistrza to na pewno duże wyzwanie i dodatkowe obowiązki, a także zobowiązanie wobec urzędu. Mam też osobistą satysfakcję, że moja praca w samorządzie została doceniona. Oczywiście decyzję skonsultowałam z małżonkiem. Mamy już życie prywatne i zawodowe tak poukładane, że bardziej mogę się poświęcić dla gminy. Jestem przekonana, że współpraca z pracownikami urzędu i panią burmistrz będzie się układała pomyślnie. Oprócz dotychczasowych obowiązków będę się zajmowała nadzorem nad wdrożeniem strategii rozwoju gminy oraz wsparciem przedsiębiorczości. W swoim programie wyborczym pani burmistrz mówiła o tym, że chciałaby zachęcić przedsiębiorców do inwestowania w naszej gminie. Taki cel sobie obrałyśmy. Oczywiście moją rolą będzie wsparcie pani burmistrz w jej codziennych obowiązkach – mówi wiceburmistrz Marta Husarek.
– Nie tworzymy nowego etatu. Pani Marta obowiązki wiceburmistrza będzie pełniła w ramach 1/2 etatu i pozostałe również w 1/2 etatu. Widzę, że ma chęć do działania i to bardzo cieszy. Myślę, że  w ten sposób skończymy z fikcją, która panowała w tej gminie. To będzie wiceburmistrz z prawdziwego zdarzenia, który będzie zorientowany w sprawach gminy –  mówi burmistrz Natalia Marciniak.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...