Powiat

Szpital Wspólnym Dobrem ponownie wsparty

Robert Środecki, 15 luty 2024, 09:54
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W sobotę w sali kolumnowej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie odbył się XXVI Bal Charytatywny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Szpital Wspólnym Dobrem”. Całkowity dochód z imprezy zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla Szpitala Powiatowego w Więcborku.
Szpital Wspólnym Dobrem ponownie wsparty

Stałym elementem balu jest sprzedaż losów

Szpital Wspólnym Dobrem ponownie wsparty

Złote serduszko kupili Urszula i Medard Jaksiowie z Nakła

– W imieniu organizatorów serdecznie witam wszystkich państwa na 26. balu charytatywnym Stowarzyszenia „Szpital Wspólnym Dobrem”. Miło mi widzieć wśród Państwa doskonale znane twarze, a także gości, którzy po raz pierwszy zdecydowali się zaszczycić nas swoją obecnością. Mam nadzieję, że dzisiejszy bal przy dźwiękach muzyki zespołu „Arranger” i dzięki gościnności władz gminy Sępólno, które nieodpłatnie udostępniły salę w Centrum Kultury i Sztuki, oraz wyśmienitej kuchni szpitalnej, wpłynie na państwa dobry nastrój i przełoży się na dobrą zabawę. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie. Dochód z dzisiejszego balu przeznaczony zostanie na doposażenie pracowni endoskopowej Szpitala Powiatowego w Więcborku. Na przestrzeni tych wszystkich lat zakupiliśmy znaczną ilość sprzętu i aparatury medycznej. Nie ma oddziału szpitalnego czy poradni, do których nie trafił sprzęt zakupiony przez Stowarzyszenie – powiedziała podczas powitania gości Danuta Bonk, prezes Stowarzyszenia „Szpital Wspólnym Dobrem”. 
W tym roku na balu bawiło się 80 osób, w tym przedstawiciele lokalnych władz z burmistrzem Sępólna i starostą sępoleńskim na czele. 
Podczas tegorocznego balu dobroczynnego udało się zebrać 27 439 zł. Oprócz loterii fantowej przygotowano liczne aukcje i licytacje. Złote serduszko ufundowane przez Anielę i Stanisława Łukaszewiczów z Sępólna wylicytowali za 2 000 zł państwo Urszula i Medard Jaksiowie z Nakła. Po zakończeniu balu pani Danuta Bonk nie kryła zadowolenia z kwoty, jaką udało się zebrać. Nadmieniła również, że zabawa była znakomita, ponieważ zaproszeni goście nie chcieli opuszczać parkietu. Szczególne słowa podziękowania należą się darczyńcom, którzy przekazali fanty na licytacje oraz kupującym, którzy nie szczędzili grosza i wspomogli Szpital Powiatowy w Więcborku.
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz
Najczęściej czytane
W Więcborku odbył się niecodzienny ślub. Przed ołtarzem...
A więc jednak szowinizm. Tego, co wydarzyło się w trakcie meczu 22....
– Kilka tygodni temu pisaliście o apelu samorządowców w sprawie...
Najwyżej oceniane
Sprawa lip rosnących przy ulicy Dworcowej w Kamieniu wciąż budzi...
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze...
Rada Miejska w Sępólnie nie zgodziła się na budowę kościoła na...