RSS Kategoria: Sępólno Krajeńskie

Dzień dziecka z kandydatem na prezydenta
W ubiegłą środę do Sępólna przyjechał Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji na Prezydenta RP. Na jego wiec przyszli, przyjechali rowerami lub hulajnogami głównie nastolatkowie, czyli osoby bez prawa do głosowania.
Posadzili swoje drzewa
W piątek na placu Przyjaźni w Sępólnie przy nowo wybudowanym centrum opiekuńczo-mieszkalnym pracownicy Nadleśnictwa Lutówko rozdawali darmowe sadzonki buka i dębu. Później dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli, mieszkańcy oraz samorządowcy, strażacy i nauczyciele wzięli udział w akcji sadzenia drzew. Przy centrum opiekuńczo-mieszkalnym wyrośnie las, który będzie miejscem rekreacji dla mieszkańców.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Wspomnienia artystki
Teresa Fidera z Sępólna przez ćwierć wieku występowała na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie u boku największych sław. Dziś z łezką w oku wspomina tamte czasy. Swoim doświadczeniem życiowym postanowiła podzielić się z szerszą publicznością. Po licznych namowach udało się ją nakłonić do napisania autobiograficznej książki. Na lokalnym rynku wydawniczym ukazała się właśnie unikatowa pozycja „Tam i z powrotem. Wspomnienia artystki Teatru Wielkiego w Warszawie” autorstwa Teresy Fidery.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Droga Krzyżowa
W piątek po wieczornej Mszy świętej ulicami Sępólna przeszła Droga Krzyżowa.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Pechowe drzewo
Do groźnego wypadku doszło we wtorek na drodze wojewódzkiej między Trzcianami a Skarpą.
Liga przeciągania liny
Obiekty Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie gościły przedstawicieli przeróżnych dyscyplin sportu, od rugbystów po tyczkarzy i łuczników, ale tego jeszcze nie było. W czwartek w hali Krajna Arena odbył się drugi rzut Ligi Przeciągania Liny „Rope Masters” 2024 – 2025. Organizatorem imprezy był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sypniewie oraz Polski Związek Przeciągania Liny. Wystartowały w niej cztery najlepsze reprezentacje szkół rolniczych w Polsce.
Uchwałą odkluczyli orliki
Pracowitą sesję mieli w ubiegłą środę sępoleńscy radni. Jedna z uchwał dotyczyła zmiany regulaminu korzystania z boisk typu orlik na terenie gminy. Sprawi ona, że będą one ogólnodostępne poza godzinami lekcyjnymi i poza godzinami pracy animatorów. Walka radnego Jacka Kapsy o ten zapis trwała wiele miesięcy. Pomogła dopiero petycja podpisana przez ponad 600 mieszkańców. W Sępólnie prostych spraw inaczej nie da się załatwić.
Skauting to braterstwo  w służbie i świeże powietrze*
20 kwietnia minie 40 lat od pierwszej zbiórki 41. Sępoleńskiej Drużyny Harcerzy „Rycerze Puszczy” (41 SDH), której barwą była czarna chusta. Była to drużyna skupiająca harcerki i harcerzy z różnych sępoleńskich szkół. W ciągu ponad 9 lat istnienia drużyny w jej działaniach uczestniczyło około 150 osób. Drużynowym był Krzysztof Bronka.
Wiadomości Krajeńskie, Krzysztof Bronka
Orliki będą otwarte dłużej
Wszystko wskazuje na to, że przyszkolne kompleksy boisk sportowych orlik zlokalizowane w gminie Sępólno będą otwarte dłużej niż do tej pory. Na wczorajszej sesji radni zajmowali się tą sprawą. Działania radnych i burmistrza są reakcją na petycję mieszkańców, którzy domagali się wydłużenia godzin otwarcia orlików. Burmistrz zaproponował, aby boiska były ogólnodostępne poza godzinami zajęć szkolnych i dyżurami animatorów.
Wiadomości Krajeńskie, Robert Środecki
Daniel Nita - archeolog współczesności
W poniedziałek w sępoleńskiej bibliotece publicznej o swojej pasji, jaką jest archeologia współczesności, opowiadał Daniel Nita. Daniel jest między innymi członkiem zespołu, który dokonał odkrycia zbiorowych mogił Polaków zamordowanych przez hitlerowców na Polach Igielskich, czyli chojnickiej Dolinie Śmierci.