RSS Artykuły

Gwiazda zgasła w Kamieniu
Przegrana drużyny Gwiazdy z Kamionką II sprawiła, że ekipa z Sypniewa chyba definitywnie straciła szansę na walkę o awans. Całkiem nieźle w rundzie wiosennej wiedzie się ekipie Taxusa Kamierowo, który wygrał kolejne spotkanie.
Tomasz Aderjahn
Trzecia z rzędu wygrana Krajny
Historia zatoczyła koło. Niemal dokładnie rok temu (19.04.2011) drużyna Krajny wygrała na wyjeździe z ówczesnym liderem IV ligi Spartą Brodnica, która rozpędzona zmierzała do III ligi. W miniony weekend przemeblowana ekipa Krajny sprawiła kolejną sensację, pokonując w Mogilnie bezapelacyjnego lidera, również pewnie zmierzającego do III ligi. Warto również dodać, że Pogoń na własnym boisku nie przegrała od ponad roku, a w obecnym sezonie doznała tylko jednej porażki - jesienią z Unią Solec Kuj. Przed spotkaniem kadra meczowa Krajny musiała przejść kolejną zmianę. Pauzować za kartki musiał M. Tyda, a P. Jureńczyk jeszcze nie wyleczył kontuzji. Od początku nie mógł zagrać V. Erkvania, który cały tydzień zmagał się z przeziębieniem, a na domiar złego po półgodzinie gry boisko z kontuzją opuścić musiał H. Grajczyk. Tak rozregulowana Krajna nie miała prawa wygrać w Mogilnie. Piłkarze pokazali jednak wielką wolę walki i sprawili chyba największą sensację obecnego sezonu.
Tomasz Aderjahn
Poważniejsza zadyszka lidera
Lidze powiatowej nareszcie towarzyszyło słońce. Wprawdzie jeszcze przekomarzające się z chmurami, ale tworzące całkiem znośną aurę. Niewiele skorzystał z tego lider rozgrywek.
Piotr Pankanin
Grom - Gryf Sicienko 3:4 (3:1)
W meczu na szczycie rozgrywek piłkarskiej A-klasy grupy bydgoskiej I więcborski Grom nie sprostał Gryfowi Sicienko. O porażce zadecydowały ewidentne błędy taktyczne i.... nie ma co ukrywać, braki kondycyjne.
Tomasz Aderjahn
Palma de Mallorca Karol i Kacper walczą o igrzyska
Karol Porożyński i Kacper Ziemiński, dwaj wychowankowie sępoleńskiej Krajny, rozpoczęli walkę o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Londynu. Żeglarze reprezentujący barwy klubu Sejk Pogoń Szczecin stanęli do rywalizacji w regatach przedolimpijskich u wybrzeży Majorki. W silnej i wyrównanej stawce zajęli miejsca w trzeciej i piątej dziesiątce. Ich start można by uznać za udany, gdyby nie kilka wpadek, których nie udało się uniknąć.
Robert Środecki
Grom odprawił kolejnego rywala
Po przekonującym zwycięstwie w spotkaniu derbowym tym razem drużyna Gromu wysoko wygrała w Łochowie. Wynik troszkę zaskakujący, gdyż piłkarze z Łochowa całkiem nieźle się ostatnio prezentowali. Para napastników B. Szafrański - K. Zychla ponownie błysnęła formą. Cenny punkt wywalczyła Kamionka, która pomimo tego że przegrywała, zdołała się pozbierać i strzelić dwa gole.
Tomasz Aderjahn
Gol Lada  za trzy punkty
Piłkarze Krajny zrobili kolejny ważny krok w utrzymani się w IV lidze. W sobotę pokonali kolejną drużynę, która jeszcze miała cień szansy na walkę o awans do III ligi Włocłavię i awansowali w tabeli o jedno miejsce, zrównując się punktami z trzema kolejnymi drużynami. Spotkanie z ekipą z Włocławka było niezwykle dramatyczne, a o zwycięstwie zdecydowało doskonałe uderzenie V. Erkvani z ponad 30 metrów.
Tomasz Aderjahn
Sępólno ograło bydgoską telewizję
W Sępólnie w hali Krajna Arena rozegrano turniej charytatywny na rzecz dzieci ze świetlicy terapeutycznej. Ta ciekawa impreza rozpoczęła się od rywalizacji gimnazjalistów, a zakończyła pojedynkiem reprezentacji gminy Sępólno z dziennikarzami bydgoskiej TVP. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie ,,Dorośli - Dzieciom”, gmina Sępólno, CSiR w Sępólnie oraz TVP Bydgoszcz. Podczas całej imprezy prowadzona była zbiórka pieniędzy, które trafią do Świetlicy Terapeutycznej w Sępólnie.
Tomasz Aderjahn
Udana inauguracja sezonu
W ubiegłym roku wznowił swoją działalność WKM Więcbork i już są pierwsze sukcesy. Motocrossowcy wystartowali w zawodach Mistrzostw Strefy Północno-Wschodniej. Pierwsza runda zawodów tego cyklu odbyła się w Giżycku 15 kwietnia. Wzięło w niej udział 88 zawodników z 12 klubów. Gościnnie wystartowali także Rosjanie.
Piotr Pankanin
Umowy śmieciowe w wykonaniu Krakowiaka
Zakład Gospodarki Komunalnej w Sępólnie prowadzi gminne wysypisko i zajmuje się wywozem śmieci. Już niedługo kilkoro pracowników spółki może znaleźć się na życiowym śmietniku. Pracodawca chce, aby pracowali na tak zwanych umowach śmieciowych. Załoga boi się, że to początek kadrowej karuzeli, która może zabrać ze sobą także kolejne osoby. Prezes Dariusz Krakowiak tego nie wyklucza. – Musimy oszczędzać – mówi szef komunalnej spółki, której właścicielami są wszyscy mieszkańcy gminy. Czy sam da przykład? Wątpliwe!
Robert Lida, Piotr Pankanin